13 Aralık 2018

E-ticaret Gündem – Haftanın Özeti 13-20 Mayıs 2011

Geçtiğimiz hafta, 13 Mayıs Cuma günü Webrazzi haberi ile resmi olarak yayına girişimizi duyurduk.

EticaretMag projesi uzun yıllardır aklımda olan bir proje idi. Geçtiğimiz Mart ayında Türkiye ziyaretim sırasında, Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsünde çok değerli hocalarım Uğur Özmen, Prof.Dr. Şule Özmen ve kardeşim Volkan Kırtok‘la sohbet ederken, bu projenin artık başlaması gerektiğine karar verdik.

Bu projede amacım hem e-ticaret sektöründe Türkiye’den ve dünyadan önemli haberleri paylaşmak hem de sektörden değerli dostlarımın bilgi birikimlerini paylaşabilecekleri bir platform oluşturmaktı. İlk etapta görüştüğüm sayısı yirminin üzerinde çok değerli arkadaşlarımın hepsi kendi uzmanlık alanlarında katkı sağlamaktan mutlu olacaklarını belirttiler.

Okuyucularımızın birçoğunun çok yoğun çalışma tempoları olduğunu biliyorum. Bu nedenle her hafta cuma ya da cumartesi günü, geçtiğimiz haftanın özeti şeklinde bir yazı hazırlayarak, o hafta paylaşılan yazılar, haberler ve öne çıkan başlıkları, e-ticaret sektöründe haftanın özeti şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Henüz 2. haftasını doldurmayan EticaretMag’de ilk haftanın özeti yazısı ile başlıyoruz.

Geçtiğimiz Hafta Yazarlarımızın Yazıları

Yazarlarımızın yazıları sıralaması tarih olarak eskiden yeniye doğru yapılmıştır.

Geçtiğimiz Hafta Öne Çıkan E-ticaret Haberleri

Geçtiğimiz 2 hafta e-ticaret sektörü için çok hareketli idi. Bunun ana iki sebebi, ABD’de ilk çeyrek rakamlarının ve Avrupa’nın en büyük 300 e-ticaret şirketinin açıklanması idi. Tarih olarak eskiden yeniye doğru geçen haftanın Türkiye ve dünyadan öne çıkan e-ticaret haberleri:

Geçtiğimiz Hafta Öne Çıkan Diğer Haberler

Geçtiğimiz hafta e-ticaret ve internet sektörü ile ilgili diğer sitelerde öne çıkan haberler:

Bundan sonra her hafta öne EticaretMag’de çıkan yazılar, e-ticaret haberleri ve diğer sitelerde e-ticaret ve internet sektöründe öne çıkan haberleri sizlerle paylaşacağız.

Yayına başlayalı 1 haftadan fazla olduğu için ilk haftalık E-ticaret Gündem yazımızda biraz fazlı paylaşım yaptık. Ancak önümüzdeki haftalarda daha özet paylaşımlarla size haftanın öne çıkan konularını sunacağız.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*