13 Kasım 2018

E-ticaret Sitelerinde 2012 Yılbaşı Fırsatları Başlıyor

Eyüp Karadoğan

Bu yazı konuk yazarımız Eyüp Karadoğan tarafından yazılmıştır.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı için gerek online gerekse offline ticarette hareketlilik bizi bekliyor.

Birçok e-ticaret sitesi yıllık büyümelerini ve cirolarını arttırmak için bu dönemi en verimli şekilde geçirip geride bırakmak istiyor. Şimdi hemen hemen tüm e-ticaret siteleri arka planda yılbaşı temalı çalışmalarını yaparken, bir yandan da tüketicileri cezbedecek fırsatlar planlıyorlar. Kategori olarak inceleyecek olursak aşağıdaki gibi fırsatlar bizi bekliyor olabilir.

Son 1-2 yıldır çok popüler olan grup satın alma siteleri yılbaşı için tahminimce eğlence mekanlarıyla, restaurantlarla, barlarla anlaşarak en eğlenceli mekanlarda fırsatlar sunacak.

Geçmiş yıllarda çok talep nedeniyle fiyatları yüksek tutan mekan sahipleri sanıyorum ki grup satın alma sitelerinin varlığı nedeniyle fiyatları düşürmek zorunda kalacaklar. Yılbaşını eğlenceli bir mekanda güzel bir fırsat ile geçirmek istiyorsanız, tüm fırsat sitelerine yılbaşı dönemi için e-posta adresinizi bırakmalısınız.

Tatil siteleri de bu dönemde birkaç günlük yılbaşına özel programları fırsat olarak duyurabilirler. Yılbaşının bu yıl hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle şehir dışına pek gidileceğini düşünmüyorum.
Ama yine de yakın illerde yapılacak yılbaşı programları tatil siteleri aracılığıyla rağbet görebilir.

Tüm kategorilerde ürün satan e-ticaret siteleri de vitrinlerinde kırmızı renkli ürünlere yer verirken, iç çamaşırı, yılbaşı süsleri, hediyelik eşya tarzındaki kategorilerini daha çok lanse edeceklerdir.

Özel alışveriş kulüplerinde alışveriş yapanların çoğunluğu bayan olduğu için, tahminimce önemli markaların kırmızı renkli iç çamaşırları kampanya olarak sunulacak. Yine hediye edilecek ürünlerin öne çıkacağı kampanyalar arasında yılbaşı süslerinden oluşan paketler görebilirsiniz.

Dolayısıyla yılbaşına hazırlık yapıyorsanız kesinlikle acele etmeyip mümkün olduğunca tüm sitelere e-posta adresinizi bırakmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu sayede e-ticaret sitelerindeki alternatif fırsatlarları kolaylıkla değerlendirme fırsatınız olur ve küçük bütçelerle büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

Fikrini söyle

*