16 Kasım 2018

Etkinlik Habercisi Dakick.com Sezona Yeniliklerle Giriyor

Dakick.com kullanıcıların sevdiği şarkıcı, oyuncu, film, dizi ve mekan gibi kategoriler dahilinde, kulanıcının bulunduğu konuma ve ayrıca arkadaşlarının beğenilerine göre etkinlik önerileri sunan bir internet sitesi.

Dakick.com’da kullanıcılar kendilerine ait özel etkinlik takvimi hazırlayabiliyorlar. Kullanıcılar bu takvime üst menüdeki “bana özel” sekmesinin altındaki “takvim” bağlantısından ulaşabiliyor ve beğenilere göre sıralanan etkinlikler, kullanıcıların takvimine otomatik olarak aktarılıyor. Bunun yanında kategoriler sayfasının üst kısmındaki “etrafımdakiler” seçeneğinden de kullanıcılar harita üzerinden çevredeki konser ve etkinlikleri görebiliyor.

Dakick.com, internet sitelerinde yaptıkları bazı değişiklikleri dün blog sayfalarında duyurdu. Mayıs ayından beri sitenin üzerinde çalışan ekip, şu an da çalışmalarına devam ediyor. Yapılan yeniliklerin başında sitenin yeni tasarımı göze çarpıyor. Kutu şeklindeki yeni görünüşüyle etkinlikler küçük kutular şeklinde sayfada yer alıyor. Ayrıca sol tarafta kategorilerin listelendiği ayrı bir kısım da mevcut.

Yeniliklerin arasında kullanıcının etkinlik beğendiğinde, ona benzer diğer etkinliklerin de sayfanın sağ tarafında liste olarak görünmesi yer alıyor. Bunun yanında kullanıcıların kendi aktivite sayfaları da yapılmış. Yani kullanıcı site içinde bir etkinliği beğendiğinde ya da puan verdiğinde bu aktiviteler, kullanıcının sayfasında görünecek.

Dakick.com’un yenilikleri arasında en çok göze çarpan özellik ise, kişi ve kategoriye özel içerik sunması. Bu özellik ile Dakick.com içeriklerini örneğin üç farklı (Gen X, Gen Y, Gen Z) kategoriye ayırıyor ve kullanıcının ilgi alanına göre, kişiye özel etkinlikler öneriyor. Bu kategoriler arasında profesyonel, öğrenci, girişimci, ev hanımı gibi seçenekler bulunuyor.

Şirket yetkilileri, SEO hataları yaptıklarını itiraf ediyor ve bazı sayfaların hiç takip edilmemesinden dolayı bu yenilikleri yapmaya karar verdiklerini belirtiyorlar. Bu yeniliklerle trendleri yakalama peşinde olduklarını da duyuruyorlar.

Üzerinde çalışılan yenilikler arasında, sayfanın Almanca ve Rusça dil seçenekleri, etkinlik eklentileri (widget), kullanıcı arama özelliği, benzer kullanıcıları gösteren bir eklenti ve sms alarmı gibi özellikler de bulunuyor.

Dakick.com yenilikler üzerinde hala çalışmaya devam ediyor. Henüz tüm bu yenilikler kullanılamıyor olsa da bazı yenilikler şu an siteye entegre edilmiş durumda. Tüm bu yeniliklerin Ağustos sonuna kadar siteye eklenmesi bekleniyor.

Dakick.com’un kullanıcı sayısını artırması için mobil pazara da yönelmesi gerekiyor.  Henüz iOS ya da Android’te bir uygulaması bulunmadığı için mobil kullanıcılara ulaşamayan şirketin bir mobil uygulama üzerine yönelmesi kullanıcı sayısını hızlı bir şekilde artıracaktır.  Günümüzde kullanıcıların konser ver etkinlik haberlerini çoğunlukla mobil cihazlarından takip ettiğini düşünürsek, böyle bir uygulamanın dakick.com’un yararına olacağını söylemek yanlış olmaz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*