16 Kasım 2018

Etsy 100 Milyon Dolarla Halka Arz Ediliyor

etsy

Halka arz edilen online perakende şirketleri arasına dünyaca ünlü Etsy de katılıyor. Şirket resmi başvurusunu tamamlardı ve NASDAQ borsasına ETSY adı ile girip 100 milyon dolar elde etmeyi düşünüyor.

Etsy’den Chad Dickerson “Bu süreç boyunca gösterdiğiniz sabır için teşekkür eder ve ilk fırsatta sizlerle daha çok bilgi paylaşacağımızı belirtirim” diyor yazdığı bir blog paylaşımında.

2005 yılında kurulan Etsy’nin 10 yıl sonra gerçekleşecek halka arzı ile özellikle Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Allen & Co. LLC ilgileniyor.

2014 yılında Etsy 108,7 milyon dolar gelir ile birlikte 4,9 milyon dolar net zarar açıklamıştı. Bir önceki yıl Etsy, 78,5 milyon dolar gelir ve 796 bin dolar net zarar ile karlılığa geçmeye daha yakındı. New York merkezli şirketin 685 çalışanı bulunuyor.

Şirket resmi başvurusu sırasında rakiplerini tanımlarken Amazon.com, eBay, Alibaba, Pottery Barn ve Target’ı adını vererek sayarken, ayrıca vintage mağazaları genel olarak andı. Etsy “Bu rakiplerin çoğu düşük ücretli veya ücretsiz kargo, çok hızlı teslimat zamanları, ideal ürün iade koşulları ve Etsy üzerindeki satıcıların gerçekleştirmesinin mümkün olmadığı daha bir çok hizmet sunuyorlar” açıklamasını yaptı.

Etsy’nin yatırımcıları arasında Accel Partners, Breyer Capital, Index Ventures, Union Square Ventures ve Tiger global bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*