15 Kasım 2018

Etsy Mobil Uygulaması 1 Milyon Defa İndirildi

El yapımı ürünlerin online satış sitesi Etsy, dünya genelindeki büyümesini geçtiğimiz sene de devam ettirdi.

Kullanıcıların kendi imal ettikleri genellikle el yapımı ürünlerin satışının yapıldığı site, 2011 yılında açıkladığı büyüme rakamları ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Yaklaşık 4 ay önce ilk mobil uygulamasını ürettiren firma, şimdilik sadece iPhone, iPad ve iPod Touch için oluşturulan uygulamasının 4 ayda tam 1 milyon kez indirildiğini açıkladı.

Kasım ortalarında Apple App Store’da ücretsiz olarak yayına sokulan uygulamanın her ay ziyaret oranlarında %25-60 arası büyüme gösterdiği de Etsy yetkilileri tarafından paylaşılırken, ziyaretçilerin uygulama üzerinden yaklaşık 30 sayfa görüntüledikleri belirtildi.

Uygulama üzerinden sosyal medya paylaşımlarına da olanak tanıyan Etsy, Facebook ve Twitter’ın yanı sıra son zamanın gözde sosyal medya paylaşım sitesi Pinterest‘te tek tuşla paylaşımı destekliyor.

Firma yetkilileri, uygulama üzerinden gelen ziyaretlerden oldukça memnun olduklarını açıklarken, Android cihazlar için uygulamanın ne zaman yayına sokulacağını ise paylaşmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*