16 Kasım 2018

Etsy Satışlarını %74 Arttırdı

El yapımı eşyaların alınıp satıldığı online alışveriş sitesi Etsy, satışlarının 2011 Haziran ayında 2010 Hazirana kıyasla %74 arttığını açıkladı.

2010 Haziranında 22.1 milyon dolar olan satışlar, 2011 Haziran ayında 38.4 milyon dolara yükselirken, firma üye sayısında da %68’lik bir artış yaşandığını belirtti.

Dünyanın 150 ülkesinde hizmet veren firma, sayfa görüntülenme oranlarında %44’lük bir artış olduğunu da iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Nurettin İnanoğlu der ki:

  Bu tarz yazılarda en önemli unsurun kaynak olduğunu düşünüyorum. Bahsedilen rakamlar firmanın kendisi tarafından açıklanmış olsa dahi açıklamaya bir link verilmesi yerinde olacaktır. Fulya hanım size karşı doğrudan bir güvensizliğimiz yok belki ama piyasada spekülasyon her zaman gerçek haberlerden çok yer tutar.

 2. Fulya Hanım merhaba,

  Ben de yakın zamanda Etsy’nin başarısındaki faktörlere değindiğim bir yazı yazdım. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz:

  brandtalks.org/2011/11/etsy-com-e-ticarette-el-emegi-akimi/

  Yalnız yazıda verdiğim satış rakamlarını http://www.etsy.com/press sayfasında yer alan bilgilerden edinmiştim. Ancak bu kaynaktaki bilgiyle yazınızdaki rakamlar farklı. Örneğin websitesinde 2011 Eylül itibariyle toplam satışlar $357.6 milyon olarak belirtilmiş. 10 kata yakın farklar var. Ciddi şekilde aklıma takıldı acaba rakamlarda mı bir yanlış var, yoksa ibarelerde mi? Bu konuyu aydınlatabilirseniz çok sevinirim, kendi yazımdaki ifadede bir yanlış varsa ben de düzeltmek isterim. Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

  Selin

Fikrini söyle

*