17 Kasım 2018

Etsy’de Sekiz Ayda 500 Milyon Dolarlık Satış Yapıldı

Etsy CEO’su Chad Dickerson, geçtiğimiz günlerde şirket tarihinin kilometre taşlarından biri olabilecek önemli bir bilgiyi kurum blogunda paylaştı. 2011 yılında bünyesindeki tüm online dükkanlardan 525 milyon dolardan fazla satış yapıldığı bilinen şirketin; bu sene daha yıl bitmeden 500 milyon barajını aştığını belirtildi.

Bu yıl oldukça iyi bir iş çıkaran ve son 8 ay içinde toplam satışları 500 milyon doları geçen Etsy, kendine ait ödeme sisteminin (doğrudan ödeme) lanse edildiği Şubat ayından beri de elli milyon dolarlık bir getiri sağladı.

Bu şaşırtıcı satış rakamlarının açıklandığı sırada şirketten bir de hediye kartları haberi geldi. Etsy’nin Ekim ayında satışına başlayacağını duyurduğu, doğrudan ödeme kabul eden herhangi bir mağazada kullanılabilecek ve kod biçiminde olacak bu kartları, isterseniz bir arkadaşınıza e-posta yoluyla hediye etmek mümkün olacak.

El yapımı ürünlerin online satışının yapıldığı popüler e-ticaret sitesi Etsy’nin satışlarındaki büyüme rakamlarını bir süredir sizlerle paylaşıyorduk. Bu istikrarlı yükseliş trendiyle cirosunu da sürekli artıran Etsy, sisteminden yapılan her satış başına yüzde 3.5’luk bir kesinti ve yüklenen her üründen 20 sentlik bir komisyon alıyor.

Aylık kırk milyondan fazla aktif ziyaretçi ve sekiz yüz bin satıcı hesabıyla son zamanların en gözde e-ticaret sitelerinden biri olan Etsy, mobil uygulamasıyla da oldukça ilgi görüyor. Bu yılın ilk çeyreğinde bir milyondan fazla indirildiği açıklanan Etsy uygulaması şimdilik sadece iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda kullanılabilir durumda.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*