18 Kasım 2018

Ev Taşırken Keyfinize Bakmanızı Sağlayan Girişim: Karşılıklı Taşın

Pek mevsimi değil ama özellikle İstanbul’da süre gelen imar ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bir çok insan sürekli olarak evlerini değiştirmek zorunda kalıyorlar. Ev taşımak, özellikle şehirler arası taşınılacaksa büyük külfet haline gelebiliyor. Hangi taşıma firmasına güvenebileceğiniz, eşyalarınızın zarar görüp görmeyeceği, doğru paketleme, zamanında ulaştırma gibi düşünmeniz gereken bir çok unsur var ve bütün evi toplamanın yorgunluğundan sonra insana kabuslar gördürebilir.

Neyse ki Mersin’li bir girişim olan karsiliklitasin.com, bu sorunlara bir çözüm olabilmek için hayata geçirilmiş.

Öncelikle bu girşimin kurucusu Olcay Cantürk’ün firmalarını nasıl anlattığına bakalım:

www.karsiliklitasin.com adlı internet projemiz 2014 yılı haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başladı. Hizmet verdiğimiz sektörde ilk taşınmalarımız gerçekleşmeye başlamış durumda. Karşılıklı Taşın projesi TurkCell ICT ödüllü olup, Özyeğin Ünversitesi Girşim fabrikasında eğitimi de almış durumdayız. Projemize mersin ilinde faaliyet gösteren Aldo Grup 1 milyon TL yatırım yapmıştır. Türkiye’de 1.000 adet evden eve firması ile birebir gezip (200.000 km yol yaptık) en iyi 60 firma sistemimize yerinde üye yapılmıştır. Bu firmalara her yıl Mersin Olbios Otelde eğitim toplantıları düzenlenmiştir.

Sistem basitçe şöyle çalışıyor. Siteye girip üye oluyorsunuz ve taşınma bilgilerinizi giriyorsunuz. Daha sona taşıma firmaları bilgilerinizi inceleyip size fiyat teklifi sunuyorlar. Beğendiğiniz fiyat teklifini kabul ettiğinizde firma ile anlaşma imzalıyorsunuz ve vereceği hizmete göre evinizin toparlanmasına kadar her şeyi yapıyorlar.

Bu girişimin avantajı, taşıma firmaları arasında bir standart belirlemiş olması. Taşıma ücretini taksitlendirme avantajı da sunan siteye göre, taşıma firmaları, taşınma işleminden sonra geri dönüşlerde araçları boş olmadığı için (taşınma yapılan şehirden de iş alabiliyorlar), fiyatların azalması sağlanıyor. Hem taşınan hem de taşıma şirketi için avantajlı bir durum oluşuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Mehmet Özsoy der ki:

    Tamamen hayal ürünü bir proje. Sitelerine bakıp aldanmamak lağzım. Dikkatli olun aldatmacalara kanmayın.

Fikrini söyle

*