15 Kasım 2018

Evdebir.com: Mobilya ve Ev Dekorasyon Dikeyinde Yeni Oyuncu

evdebir
Ünlü tasarımcıların mobilya, dekorasyon ve ev tekstil ürünlerini ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılara sunma amacıyla kurulan Evdebir.com, 2013’ün ilk çeyreğinden beri Türk e-ticaret sektöründe hizmet vermekte.

Yoğun iş hayatı sonrasında mobilya ve ev dekorasyon ürünlerine olan ilgisinin ardından Evdebir.com’un temellerini atmaya başlayan kadın girişimci Süreyya Karaçanta şirketin Yönetim Kurulu’nun da başında bulunuyor. Kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek ve kendi stillerine uygun dekorasyon ürünlerini bulabilmeleri için hazırlanan sitenin tasarımı da son dönemin trendlerini yansıtıyor.

25 kişilik bir ekibe sahip olan şirket, bu yıl sonuna kadar ekibini iki katı büyütmeyi hedefliyor. Evdebir.com, özellikle Türki Cumhuriyetlerinde online alışveriş şubelerini açarak yurtdışındaki pazarlara açılmayı hedefliyor.

Site üzerindeki ürünler genellikle belli bir araştırma yapıldıktan sonra seçilerek listeleniyor ve şu an site üzerinde 6000’den fazla ürün kullanıcılara sunulmakta. Sitede satışa sunulun ürünlerin %70’i ise ithal ediliyor ve satıştaki ürünlerin birçoğu ithal ürünler oldukları için başka sitelerde bulunamıyor. Her yerde bulunan ürünler olmamasından dolayı da kendi zevklerini yansıtmak ve özgün tasarım ürünlerini almak isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif oluşturuyor diyebiliriz.

evdebir 2

Satışları şu an için hedeflerinin üzerinde gerçekleşen Evdebir.com üzerinde yapılan alışverişlerde ortalama sepet tutarı ise 250 TL civarında. Sitede en çok ilgi gören ürünler ise yine ithal edilen ürünler olarak öne çıkıyor ve şirketin kendi yarattığı Loveletter ev tekstil yatak örtüleri de en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Site üzerinden yapılan alışverişlerde en çok sipariş gönderimi yapılan şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun ve Bursa olarak belirtiliyor. Sitede yapılan 150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti de sunulmakta.

Evdebir.com ile beraber Türkiye’deki kadın girişimcilerin sayısının giderek artmasıyla, sektöre gelecek kadın dokunuşunun da olumlu etkileri olmasını dileriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Tamam ücretsiz yazılımlar kullanılsın. Hatta Magento birçok ücretli yazılımdan daha iyi fakat son zamanlarda Magento ile yapılan birçok sitede aynı tema kullanılıyor. Biraz farklılaşmayı tercih etseler çok daha iyi olabilir.

Fikrini söyle

*