21 Kasım 2018

Online Etkinlik Satış Sitesi Eventbrite 1 Milyar Dolar Satış Rakamını Gördü

Kullanıcılarının etkinlik düzenleyip, bu etkinliklerin biletlerini online ortamda satabildikleri web sitesi Eventbrite 1 milyar dolarlık satış rakamına ulaştığını açıkladı.

2006 yılında kurulan site bu güne kadar üzerinden 63 milyona yakın bilet satıldığını paylaşırken, 2010 yılında 400 milyon dolarlık toplam satışa ulaştıklarını, 2010 yılı sonundan bu güne kadar ise bu rakamın 1 milyar dolara çıktığını iletti.

Kurulduğu 2006 yılından bu yana 80 milyon dolarlık yatırım alan ve dünyanın 170 ülkesinde hizmet veren Eventbrite, en çok satışın olduğu ülkeleri ise ABD, İngiltere, Kanada, Avusturalya ve Hollanda olarak açıkladı.

Kullanıcıların gidecekleri organizasyonun biletlerini kapıda almalarına olanak tanıyan iPad uygulaması ve bilet satıcılarına kapıda ödeme almalarına yarayan kredi kartı okuyucuyu sunmaya başlamalarının ardından satışlarında hissedebilir artış gözlemlediklerini açıklayan Eventbrite, en çok satılan biletlerin ise konferans biletleri olduğunu paylaştı.

Konferansları eğitim sınıfları, konser ve sosyal etkinliklerin takip ettiğini firma tarafından açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*