13 Kasım 2018

Evidea ve Hosting Firması Dora’dan Ziyaret Kalitesi Artıran İş Ortaklığı

evidea-dora-logo-ortaklik
CDN, cloud ve hosting hizmetleriyle öne çıkan Dora ve ev dekorasyon ürünlerinin online satışını yapan Evidea arasında işbirliği yapıldı. Bu işbirliğinin yapılma nedenleri arasında Evidea’nın karşılaştığı anlık trafik artışlarının ve sunuculara gelen isteklerin yeterli bir hızda karşılanmaması gibi teknik sorunlar yatıyordu.

Evidea CTO’su Engin Yuvaktaş, kullanıcılara daha hızlı açılan bir site sunmak için böyle bir iş ortaklığı yaptıklarını belirtirken, yapılan düzenlemelerin ardından anlık artan trafiklerde de site açılma hızlarının yükseldiğini söylüyor. Yapılan işbirliğinin ardından Evidea’nın uptime oranı artarken, sayfa açılma hızı iki katına çıktı. Sayfa açılma hızının artmasıyla beraber sitede vakit geçiren ziyaretçilerin, sitede kaldıkları süre de artış gösterdi.

İlgili röportaj: Evidea: 1-2 Yıl İçinde İlk 10 Şirket Arasında Yer Almayı Hedefliyoruz

Dora‘nın sağladığı CDN ve cloud hizmetiyle birden fazla yedek sunucu ile hizmet vermeye başlayan Evidea’nın siteye görsel, video ve içerik eklemedeki hızının yükselmesinin yanı sıra yoğun trafik artışının kontrolünün sağlanmasından dolayı pazarlama tarafı da daha rahat bir şekilde hareket etmeye başladı. Yuvaktaş böylelikle geniş kitlelere hitap edebilecek reklam ve pazarlama kampanyaları yapabildiklerinin de üzerinde durdu.

Önümüzdeki 1-2 yıl içinde Türkiye’deki ilk 10 e-ticaret sitesi arasına girmeyi planlayan Evidea, 2008 yılında kurulduğunda Malzemem.com olarak hizmet vermekteydi ve sonrasında gelen ilk yatırımın ardından adını Evidea olarak değiştirdi. 100.000’in üzerinde ürün çeşidine sahip olan şirket şu an 60 kişilik bir ekibe sahip.

Bir case-study olarak incelenmesi gereken bu işbirliği aslında e-ticaret girişimleri ile hosting hizmeti veren firmalar arasındaki hayati iş ortaklığı açısından çok çok önemli. Uptime oranları, sayfa açılma hızları ve sitede kalma oranlarının artması, trafiğin satışa dönüşme (conversion) ve hatta tüketicinin müşteriye dönüşmesi noktalarında belirleyici öneme sahipler.

Önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız case study çalışmalarında Türkiye ve dünyadan örnekler verirken rakamlar, karşılaştırmalar ve grafik detaylara yer vereceğimizi de not düşelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*