19 Kasım 2018

Evium: Ev Dekorasyon Dikeyinde Özel Alışveriş Kulübü

evium
Ev dekorasyon ve trend ürünler dikeyinde hizmet veren ve sunduğu kampanyalarla özel alışveriş kulübü olarak hizmet veren Evium, Mart 2013’te yayın hayatına başladı. Ar-ge çalışmaları Eylül 2012’de başlayan proje, markalarla anlaşarak kullanıcılara %80’e varan indirimlerle ev dekorasyon ürünlerini kullanıcılarla buluşturuyor.

15 kişilik bir ekiple çalışmalarına devam eden girişim, kısa vadede müşteri memnuniyeti ve güvenilirliğini sağlayarak marka bilinirliğini artırmayı hedefliyor. Şirketin orta vadeli planları arasında ev dekorasyon ürün dikeyinde Türkiye’nin bilindik online mağazaları arasında olmak bulunuyor. Bunun yanı sıra franchise sistemiyle fiziksel mağazalar oluşturarak sadece online değil offline tarafta da perakende pazarında yer edinmek istiyor.

Henüz 4 aydır hizmet vermekte olan sitenin 10.000 üyesi bulunmakta ve aylık tekil ziyaretçi sayısı 90.000. Hali hazırda bünyesinde 350 markanın 11.000 ürünü satışa sunan şirketin ortalama sepet tutarı ise 390 TL civarında. Aylık satışlar ele alındığında 1000 adet satış yaptıklarını dile getiren Evium, site üzerinde en çok sattıkları ürünün Dekorister Valancia kitaplık olduğunu belirtiyor.

evium

İstanbul merkezli Evium’un en çok sipariş gönderiminde bulunduğu şehir ise İstanbul olarak öne çıkıyor. İstanbul’un dışında Türkiye’nin çeşitli yerlerinden de sipariş aldıklarını belirten Evium’un daimi müşterilerini şu an için çoğunluklu olarak kadın tüketiciler oluşturmakta.

Sitedeki alışveriş deneyiminden bahsedecek olursak, kullanıcılar ana sayfada yer alan ürünlerde ne kadar indirim olduğunu doğrudan görebiliyor. Kategorilerdeki ürünler seçildiğinde ise ürün görselinin üzerine gelindiğinde indirim miktarı görülebiliyor. Ürünlerin belli bir kampanya dönemi bulunmakta ve ürünler kampanya bitiş tarihinin ardından kargoya veriliyor.

Siteden alışveriş yapabilmek için üye olmanız gerekiyor. Kargo ücretleri ise kampanyalara göre değişiyor. 75 TL üzeri alışverişlerin hepsinde ücretsiz kargo sunulurken, bazı kampanyalarda bu ücretin altındaki siparişlerde de ücretsiz kargo hizmeti sunulabiliyor. Kullanıcılar ürün ellerine ulaştıktan sonra fatura ve ambalajıyla beraber ürünü 30 gün içinde iade edebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Söylediğiniz gibi artık dikey alışveriş siteleri tüketicilere daha iyi fiyatlar ve daha çabuk kargo imkanı sunuyor. Örneğin bizim de online alışveriş sitemiz var ve normalde işyerimizde sattığımız ürünleri satıyoruz. Her şeyi satan diğer sitelere göre avantajlıyız çünkü, sattığımız ürünlerde uzmanız ve toptancı olduğumuz için ucuz fiyatlarla satış yapabiliyoruz. Yakında artık dikey alışveriş siteleri sayısı çoğalacak, çünkü insanlar da her şeyi satan sitelerden uzaklaşacak. Yorum yapma fırsatını verdiğiniz için teşekkür ederim.

Fikrini söyle

*