15 Kasım 2018

Mobilde En Çok Satışı E-Mail Getiriyor

ExactTarget ve eMarketer tarafından Haziran ayında gerçekleştirilen bir araştırma, mobil ticarette e-mail pazarlamanın satışa çevirme oranının diğer pazarlama yöntemlerinden daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Araştırma katılımcılarının %56’sı e-mail pazarlama mesajlarının, mobil pazarlama yöntemleri arasında alışverişlerine daha fazla etkisi olduğu belirtti. Ankete katılan her 10 kişiden 4’ü ise sms mesajlarının oldukça etkili olduğunu belirtti.

15 yaş üzeri ve mobil alışveriş gerçekleştirmiş bir kesimle yapılan araştırmada, katılımcıların %35’i ise Facebook mobil uygulamasında gördükleri bir reklam üzerine mobil alışveriş gerçekleştirdiklerini belirtti.

Araştırmada ortaya çıkan bir diğer veri ise, mobil alışveriş yapmaya olumlu bakan kesimin bile alışverişe yönlendiren mobil reklamlardan sonra alışverişlerini mobil ortamda tamamlamadığı.

Araştırma katılımcıların sadece üçte biri mobil bir reklam üzerine alışverişlerini mobil ortamda tamamladıklarını belirtiyor. %31’i ise akıllı telefonlarındaki uygulama üzerinden alışverişlerini tamamladıklarını iletiyor.

Bilgisayar ve mağaza alışverişlerinin popülerliğini hala koruduğu da araştırma ile ortaya çıkarken, araştırma katılımcılarının sadece %16’sının mobil ortamda gördükleri bir reklamla alışverişe yönlendirildikleri de araştırma sonuçlarına ekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*