20 Kasım 2018

Expedia İlk Offline Seyahat Acentasını Hindistan’da Açıyor

Dünyanın en büyük online seyahat acentalarından biri olan Expedia, hızlı ekonomik gelişimi ile dikkatleri üzerine çeken Hindistan’a yepyeni bir strateji ile giriyor.

Farklı ülkelerdeki müşteri davranışlarını detaylı inceleyerek ülke bazlı stratejilerini oluşturan uluslararası markalar, pazardaki paylarını arttırabilmek adına daha önce denemedikleri yöntemlerle tüketicilerin karşısına çıkıyorlar.

Dünyanın hiç bir yerinde offline mağazası bulunmayan Expedia, seyahat alışverişlerinin bir hayli yoğun olduğu, fakat online seyahat alışverişlerine hala şüpheli yaklaşıldığının belirtildiği Hindistan’da offline bir mağaza ile Hintli tüketicilerle buluşmayı planladığını açıklıyor.

Online ödeme sistemlerine olan güven eksikliği, internet kaynaklı sorunlar gibi farklı sebeplerin kendilerini ilk kez bir ülkede offline mağaza açmaya yönelttiğini belirten Expedia Hindistan başkanı Vikram Malhi, online alışverişlerde biletlemenin de Hindistan’da zaman zaman soruna yol açtığını belirtiyor.

MakeMyTrip.com da Hindistan’da aynı stratejiyi benimseyerek tüketicilere ulaşmayı başaran firmalardan.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. kaan tan der ki:

    Görselinizin çözünürlüğü iyi değil. Yakıştıramadım e-ticaret mag ekibine. bilgilerinize

Fikrini söyle

*