13 Aralık 2018

Expedia Mobil Alışverişi Android Uygulaması ile Arttırmayı Hedefliyor

Dünyanın önde gelen online seyahat acentası Expedia, gittikçe yükselen mobil alışveriş trendini yeni Android uygulaması ile takip edecek.

Daha önce iPhone, iPod Touch ve iPad’e yönelik uygulamaları olan Expedia, Android kullanıcılarına da yeni uygulaması Expedia Hotels‘i kullanma imkanı sunmaya başladı.

Firma aynı zamanda web sitesini birçok geliştirme yaparak cep telefonlarına daha uyumlu hale getirdiğini de açıkladı.

comScore tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2011’in ilk 3 ayında iPhone’un smart phone pazarındaki payı %25’ten %25.5′ e çıkarken, Android’in pazar payı %28.7’den %34.7’ye yükseldi. Android’in pazar payındaki bu hızlı artışı, online firmaları Android’e yönelik uygulamalar yapmaya yöneltiyor.

Expedia Worldwide başkanı Scott Durchslag, Expedia kullanıcılarının artık ister bilgisayarlarından, ister tabletlerinden isterlerse de cep telefonlarından kendilerine en uygun seyahat seçeneklerini bulup, rezervasyon yapabileceklerini iletti.

Expedia Hotels, cep telefonu kullanıcılarının otel aramaları ve rezervasyonlarını mobil cihazları üzerinden yapmalarını sağlayan bir uygulama. Uygulamanın kullanıcıları, cep telefonlarından isterlerse bulundukları bölgeye yakın otelleri araştırabilecek, otelleri fiyat, mesafe, populerlik gibi ölçümlemelere göre sıralayabilecekler. Uygulamada oteller interaktif bir harita üzerinde yer alıyor ve kullanıcılar istedikleri otelin lokasyonu harita üzerinden görüntüleyebiliyorlar.

Expedia’nın açıkladığı bu yenilikler şu an için sadece ABD’de aktif. Firma çok yakın zamanda diğer ülke kullanıcıları için de uygulamanın yaygınlaştırılacağını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Tijen Karsli der ki:

  Fulyacigim,
  Super design, super haberler. Senin sayfanla ticaret kulturumu gelistirmeye calisacagim.
  Cok gurur verici.
  Tebrikler…
  TK

Fikrini söyle

*