11 Aralık 2018

Expedia’dan Sonra Google’a Dava Sırası TripAdvisor’da

Google‘ın uçak biletleri ile başlayan seyahat atağı online turizm acentalarını kızdırmaya devam ediyor.

Reklam harcamalarının bir kısmını eşit olmayan rekabet koşullarından dolayı Google’dan Bing’e kaydıracağının duyuran TripAdvisor, şimdi de rakibi Expedia gibi Google’ı Avrupa Birliği rekabet kuruluna şikayet ediyor.

Davasının detaylarını paylaşmayan TripAdvisor, Google’ın son yaptığı atağın hem rekabet hem de tüketici hakları ile uyuşmadığını açıklayarak firmanın rekabet koşullarını zedeleyerek tüketicilere de zarar verdiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Expedia aynı şikayetlerle Avrupa Birliği rekabet kuruluna gitmiş, Google’ın gücünden yararlanarak kendi hizmetlerini öne çıkarıp rekabeti engellediğini savunmuştu.

Google, TripAdvisor şikayeti ile ilgili bir açıklama yaparak Avrupa Birliği rekabet kuruluna sistemlerinin nasıl işlediğini gösterme çalışmaları yaptıklarını, şikayeti henüz görmediklerini fakat komisyonla her türlü şikayeti düzeltmek üzere çalışacaklarını açıkladı.

TripAdvisor tarafından açılan dava da Expedia’nınki gibi Paskalya tatilinin ertesinde karara bağlanacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ilginç bir yazı ama bilgi akişi güzel

Fikrini söyle

*