16 Aralık 2018

Fırsat ve Private Shopping Maillerine Diğer Kampanya Emaillerinden Daha Fazla Tıklanıyor

Experian CheetahMail tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, fırsat ve private shopping sitelerinden gelen e-mailler, diğer satış sitelerinden gelen e-maillere kıyasla daha fazla tıklanıyor.

Araştırma yetkilileri, fırsat siteleri için e-mailin %18’lik oranı ile en fazla trafik getiren yöntem olduğunu belirtirken, sosyal medyanın %13, arama motorunun ise %11 oranında trafik sağladığını belirtiyorlar.

Araştırmadan çıkan sonuca göre, 3 saatlik fırsat satışlarının alışverişe dönüşme oranı, uzun süreli fırsatlara göre %59 daha fazla. ABD’de fırsat sitesi ziyaret oranlarının 2010 Ağustosundan 2011 Ağustosuna %59 artış gösterdiğini de ileten yetkililer, fırsat ve private shopping sitelerinin saat 15:00’ten sonra yolladıkları e-maillerden gelen alışveriş oranlarının günün daha erken saatlerine kıyasla daha yüksek olduğunu da iletiyorlar.

Araştırmada, öğleden sonra yollanılan e-maillerin, gün ortasında yollanılan e-maillere kıyasla %90 daha fazla görüntülenme oranı olduğu da belirtilirken, bu e-maillerden gelen alışverişe dönüşme oranının günün düğer saatlerine kıyasla %23 daha yüksek olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Experian Cheetahmail yetkilileri, öğleden sonra yollanılan e-maillerin tüketicilerin mail kutularında daha çok öne çıktığını, çünkü genelde kampanya ve fırsat emaillerinin çoğunluğunun sabah ve gün ortası saatlerinde yollanıldığını belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*