19 Aralık 2018

33 Milyon ABDli Mobil Cihazlarını Alışveriş Aktivitelerinde Kullanıyor

Mobil alışveriş yapanlar her ne kadar azınlık gibi görünse de, Experian Simmons tarafından yapılan bir araştırma bu azınlığın hiç de hafife alınmaması gerektiğini ortaya koydu.

33.3 milyon Amerikalı’nın mobil cihazlarından alışveriş aktivitelerinde buluduğunun belirlendiği 2011 Mobile Consumer Report araştırmasında, bu kitlenin %7’sinin; yani 2.3 milyon kişinin mobil cihazlarından alışveriş yaptıkları belirtiliyor.

33.3 milyon kişilik kitlenin hepsi mobil cihazlarından alışveriş yapmasa da, online ya da offline alışverişe yönlendirecek ürün araştırması, fiyat karşılaştırması gibi uygulamaları kullanıyorlar.

Experian Simmons tarafından 24.722 kişi ile Şubat 2010 ve Mart 2011 arasında gerçekleştirilen Simmons National Consumer Study‘ye göre, mobil telefon sahiplerinin %15’i cihazlarından ürün araştırması ve fiyat karşılaştırması yapıyor.

Bu kitlenin %23’i sinema ve organizasyon biletlerini araştırırken, %16’sı seyahat hizmetleri, %15’i ise oyun ve oyuncak araştırmaları yapıyor.

Araştırmaya katılanların %8’inin akıllı telefonları ile barkod okuttukları da araştırmada paylaşılan bilgilerden.

Experian Simmons Kıdemli Pazarlama Yöneticisi John Fetto, tüketicilerin %90’dan fazlasının cep telefonu olduğunu, bütün bu veriler göz önünde bulundurulursa, mağazaların mobil ticareti göz ardı etmelerinin büyük bir fırsat kaybı olacağını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bu tip gelişmeler yaşanırken, Apple itunes uygulamalarında kredi kartı ile ödeme yapmaya izin vermiyor.

    http://twitter.com/#!/malisabuncuoglu/status/99042224628703232

Fikrini söyle

*