21 Haziran 2018

Kişiselleştirilmiş Video Reklam Firması EyeView’a 5.2 Milyon Dolar Yatırım

Online banner reklamlarında yeniden hedeflendirilmiş reklamlar (retargeting) ve lokasyon bazlı mobil reklamları gibi daha bireye özel reklamların ardından, kişiselleştirilmiş video reklamları geleceğin reklam platformu olarak önemini gitgide arttırıyor.

Kullanıcıların web üzerindeki geçmiş hareketlerine, inceledikleri web sitelerine, ilgi alanlarına ve lokasyonlarına göre izleyecekleri video içeriğine dahil olarak sunulan kişiseleştirilmiş video reklam yapım sitesi EyeView‘in aldığı yüklü miktarda yatırım da bu gelişimin bir anlamda göstergesi gibi.

McDonalds, AT&T, Mazda, Stubhub, Marriot, Target ve T-Mobile gibi oldukça büyük firmalarla çalışan EyeView, 2007 yılında kurulmuş oldukça yeni bir firma. Kısa sürede sunduğu hizmetle önemli firmaların dikkatini çeken EyeView, eski Google CEO’su Eric Schmidt’ten de bu güne kadar 1,5 milyon dolarlık yatırım aldı.

Forrester tarafından yapılan bir araştırma, ABD online video reklam pazarının 2016 yılına kadar 5.4 milyar dolara ulaşacağını öne sürüyor. Araştırma firmasına 2011 yılında yapılan dijital video reklam harcamaları 2 milyar dolar civarında.

Şu an için rakiplerinin olmadığını belirten EyeView’in yeni yatırımı ise Nauta Capital, Gemini Israel Funds, Lightspeed Ventures, ve Innovation Endeavors tarafından yapıldı.

EyeView, yeni yatırımı hem kullanıcı sayısını hem de teknolojik yapılarını geliştirmek için kullanacaklarını belirtirken, firma CEO’su Oren Harnevo vizyonlarının IP ayarlı TVlerde kişiselleştirilmiş video reklamları ile hizmet verebilmek olduğunu belirtti.

EyeView kişiselleştirilmiş video reklamlarına örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*