17 Kasım 2018

F-Ticaret Girişimi Ondango’ya 500 Bin Euro Yatırım

Berlin merkezli F-ticaret girişimi Ondango‘ya İngiliz yatırım firması Connect Ventures’dan 500 bin Euro’luk bir yatırım geldiği açıklandı. Bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarını 700 bin Euro seviyelerine yükselten girişim sayesinde gözler yeniden Facebook üzerinden gerçekleştirilen e-ticaret ekosistemine çevrildi.

Moda, spor, tasarım ve müzik aletlerine odaklanan satış yelpazesiyle Facebook üzerinde sanal mağazaya sahip olmak isteyen işletmelere sosyal bir platform sunan Ondango; fanlarla markaları aynı mecra üzerinde buluşturma amacını taşıyor. Ondango bünyesindeki mağazalar; kullanıcılarına günlük fırsat ve indirimler sunmalarının yanı sıra tüm satın alma işlemlerini de Facebook sayfası içerisinde yapmalarına imkan tanıyor. İşletmelerden aylık sadece 13 dolara denk gelen bir ücret talep eden Ondango daha şimdiden oldukça ilgi görmeye başlamış. Şirketin kurucularından Jose Matias del Pino; ortalama satışa dönüşüm oranının % 1.3 olduğunu belirtirken, yine ortalama sipariş değerinin ise 45 dolara kadar ulaştığını ekliyor.

Tıpkı F-ticarette olduğu gibi oldukça yeni ve gelişmeye açık bir platform olan Ondango’nun rakiplerinden farkı ise daha global bir hizmet verme amacında olması. Müşterilerinin % 60’ı Almanya’da olan girişimin diğer kullanıcıları ise dünyanın farklı yerlerinden platforma bağlanıyor. 14 farklı dilde hizmet veren site, Facebook’un “open graph” özelliğinden sonuna kadar yararlanmış. Özellikle markalar ve Facebook’tan satış yapma niyetinde olan işletmeler için oldukça efektif olabilecek bir özellik olan “want” butonunu da sistemine dahil eden Ondango; ayrıca “should I get it” (almalı mıyım?) özelliğiyle de olaya farklı bir boyut getirmiş. Bununla beraber Timeline’ında arkadaşlarına bir ürün hakkında danışma imkanı bulan kullanıcılar; topluluk tavsiyesi kavramının daha eğlenceli bir formata bürünmesine de yardımcı oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Lorrem der ki:

    super bir haber

Fikrini söyle

*