18 Kasım 2018

F-Ticaret Girişimi Soldsie 1 Milyon Dolar Yatırım Aldı

soldsieGeçtiğimiz Ocak ayında FundersClub aracılığıyla 72 yatırımcıdan toplamda 425 bin dolar yatırım alan F-ticaret girişimi Soldsie şimdi de 1 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı. Facebook’un eski çalışanları Yun-Fang Juan ve Jonathan Ehrlich, Peanut Labs Kurucusu Proper Nwankpa ve melek yatırımcılar Elliot Loh ve Tom Kelly de şirkete yatırım yapanlar arasında bulunuyor.

Soldsie’nin nasıl işlediğine göz atacak olursak; sisteme kayıtlı şirketler satmak istedikleri ürünün görselini Facebook’a koyuyorlar. Bunun sonrasında kullanıcıların “satın al” yorumu yapmasıyla beraber alışveriş süreci de başlıyor. Sonrasında satıcı ürünü teslimi ve ödeme işlemleri için kullanıcıyla temasa geçerek alışveriş tamamlanmış oluyor.

Şirketin Kurucuları Chris Bennett ve Arrel Gray‘in yaptığı açıklamaya göre, Soldsie üzerinde ayda 1 milyon dolarlık satış işlemi gerçekleşiyor ve şirketin 100.000’den fazla müşterisi bulunuyor. Soldsie’yi daha da geliştirmek istediklerini de dile getiren kurucular, yeni yapılacak düzenlemelerle beraber firmaların kendi stoklarını düzenleyebileceklerini belirti.

Soldsie üzerinden şu ana kadar çoğunlukla kadın giyimi, mücevher ve çocuk ürünleri satışa sunuluyordu; fakat bu ürünlerin yanı sıra ev dekorasyon ürünleri de son zamanlarda satılmaya başlandı. Ortalama ürün tutarı ise 25 dolar civarında.

Sosyal ticaretin de çok kolay bir iş olmadığını dile getiren şirketin kurucuları, sadece Facebook ya da Twitter üzerinden bir link paylaşarak sosyal ticaret yapılmadığını ve etraflıca ele alınarak girişilmesi gereken bir iş olduğunu da dile getiriyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Sosyal Ticaret önemli bir kavram, bu konuya dikkat çekmeniz çok yerinde olmuş..
    Aşağıda sosyal ticaret kavramı ve 6 bileşeni üzerine bir yazı bulabilirsiniz.
    http://dijitalpano.wordpress.com/2012/01/17/yeni-bir-kavram-sosyal-ticaret-ve-6-bileseni/

Fikrini söyle

*