14 Kasım 2018

Fab’ın Asya Pasifik’teki İlk Durağı Avustralya Pazarı Oldu

fab
Temmuz ayının sonunda Berlin ofisinde 100’den fazla kişiyi işten çıkartacağı haberiyle gündeme gelen Fab, Asya Pasifik pazarına ilk adımını attı ve Avustralya’da hizmet vermeye başladığını duyurdu. Ünlü tasarım odaklı girişim, ilk kez bu Uzak Doğu pazarına giriş yapmış oldu.

Avustralya’ya açılış haberini ise Fab CEO’Su Jason Goldberg kendi bloğu üzerinden duyurdu. Aslında Fab’ın bu hamlesi zaten bekleniyordu. Aldığı 150 milyon dolarlık yatırımın ardından değerini 1 miyar dolara ulaştıran şirketin Asya pazarına açılacağıyla ilgili açıklamalar o dönemlerde şirket yetkilileri tarafından yapılmaktaydı.

Avustralya’da daha önce hizmet vermiyor olsa da site trafiklerinin %1’inin bu bölgeden geldiğini belirten Goldberg, 21-45 yaş aralığındaki her 230 Avustralyalı’dan 1’inin de Fab üyesi olduğunu söylüyor ve yaptıkları son araştırmalarda kullanıcıların Fab’ın en çok Avustralya’ya açılmasını istediğini de sözlerine ekliyor.

Bugünden itibaren Avustralyalı kullanıcıların Fab’ın internet sitesi ya da mobil uygulamaları üzerinden Fab garantisiyle alışveriş yapabileceklerini söyleyen Goldberg, 75 dolar ve üzeri alışverişlerde bu bölgedeki kullanıcılara ücretsiz kargo hizmeti de sunduklarına değindi.

Şu an 30 ülkeye doğrudan kargo gönderimi yapan Fab geçtiğimiz Temmuz ayında günlük kampanyalarını da sonlandırmış ve kullanıcılara Pinterest benzeri bir tasarımla beraber bir takım yenilikler sunmaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise diğer online perakendecilerle fiyat eşleştirmeye başlayaran şirket, kullanıcılarına en uygun fiyat garantisi sunarak iş modelinde değişikler yaptı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*