20 Kasım 2018

Fab.com, 10 Dönümlük Yeni Bir Depo Kurmayı Planlıyor

Fab.com2012’nin sosyal ticaret yıldızı Fab.com, Las Vegas’da yeni bir depo kurmayı planlıyor. Nevada Eyaleti Ekonomik Gelişim Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre depo, 10 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak. Fab.com‘dan kesin bir açıklama gelmemesine rağmen, şirketin yeni çalışanlarıyla şimdiden anlaştığı söyleniyor.

Bu proje için 24 milyon doları gözden çıkaran Fab.com, 34 tam zamanlı ve 200’den fazla yarı zamanlı çalışanla anlaşmaya varmış durumda. Her ne kadar açıklama gelmese de, şirketin devletten teşvik olarak vergi indirimi aldığı Ekonomik Gelişim Başkanlığı tarafından verileri bilgiler arasında.

Fab.com adıyla sosyal ticaret sitesi olarak 2011 yılında hizmet vermeye başlayan, 2012 yılında satışlarını yüzde 654 artırarak 150 milyon dolar çıkarmış ve Amerika’nın en hızlı büyüyen üçüncü e-ticaret sitesi olmayı başarmıştı. Açıldıktan yalnızca 7 ay sonra 2 milyon üyeye ulaşmayı başaran Fab.com, bu başarısını da 2012 yılında aldığı toplam 170 milyon dolarlık yatırımlarla taçlandırdı.

Son dönemlerde adına her daim olumlu haberler yapılan şirketin başarısının arkasında yatan sebeplerden biri de, müşteri ilişkileri yönetimi konusundaki yenilikçi tutumları. Gönderdikleri e-postaları açmayan kullanıcılarını listelerinden çıkaran Fab.com,  e-posta pazarlaması 101 dersi niteliğinde bir tavır sergilemişti. Bunun yanı sıra, 2013’de de yatırımla almaya devam etmesine kesin gözüyle bakılan şirketin alacağı 100 milyon dolarlık yatırımın ardından 1 milyar dolar değerine ulaşması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*