13 Kasım 2018

Fab.com 13 Yeni Ülkeye Açılıyor

Hızlı çıkışı ile ABD e-ticaret sektörünün gözdeleri arasına girmeyi başaran Fab.com, Avrupa’ya yayılmasını hızlandırıyor.

Şubat ayında Almanya’nın en büyük kısa süreli indirim sitelerinden Casacanda’yı satın alarak firmayı Fab.de olarak markalaştıran firma, 13 yeni ülkeyi gözlerine kestirdiklerini açıklıyor.

Fab.de ile Almanya ve Avusturya’ya hizmet vermekte olan site, yeni ülkelerini Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, Lüksemburg, Romanya, Slovakya ve Slovenya olarak belirtiyor.

İlk etapta Fab.de sitesi ile bu ülkelere yayın yapılacağını açıklayan Fab.com, kısa sürede planlarının her ülke için yeni alan adları ile web sitelerini oluşturmak olduğunu ifade ediyor. Fab.com, bu 13 ülkeye ek olarak sırada İsveç, Kıbrıs ve Polonya’nın da sırada olduğunu paylaşıyor.

Avrupa’da tasarım ürünlerinin ABD’ye kıyasla daha çok ilgiyle karşılandığını açıklayan Fab.com yetkilileri, bu nedenle hızlı Avrupa genişleme hedefleri ile firmanın kıtadaki konumunu sağlamlaştırmayı planladıklarını açıklıyorlar.

Almanya’daki hızlı büyüme rakamlarının Avrupa yayılmalarında yol gösterici ve aynı zamanda cesaretlendirici faktör olarak yer aldığını paylaşan Fab.com, Avrupa’dan tüketicilerin Fab.com’ın ABD ve Almanya sitesine üye olduklarını da ekliyor.

Avrupa açılımlarını kuvvetlendirmek adına işe alımlar ve firma satın alımları yapacaklarını belirten Fab.com yetkilileri, görüştükleri firmalar olduğunu, fakat henüz karara bağlanmış bir gelişmenin olmadığını ifade ediyorlar.

Hızlı Avrupa genişleme politikasında her ne kadar bir süre daha Türkiye’nin adı geçmese de, özellikle e-ticaret sektöründeki gelişmeler ile yabancı yatırımcıların dikkatini çeken ülkemiz, bakalım Fab.com’ın görüş alanına ne zaman girecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*