16 Aralık 2018

Fab.com 4 Ayda Yarım Milyon Üyeye Nasıl Ulaştı?

Fab.com ABD’de 4 ay önce kurulan bir e-ticaret sitesi.

Site tüm dünyada gittikçe yaygınlaşan günlük indirim sektöründe hizmet veriyor. Sitenin sağladığı ürünler ise rakiplerinden oldukça farklı.

9 Haziranda ilk satışını yapan site, üyelerine her gün birbirinden farklı tasarım ev eşyalarını indirimli fiyatlara sunuyor. Oldukça orijinal ve tasarımcılar tarafından tasarlanmış ürünler ile site kısa sürede kendisine büyük bir hayran ve takipçi kitlesi oluşturdu.

%70 indirimli fiyatlarla üyelerine ürün sağlayan siteyi rakiplerinden ayıran bir diğer özellik ise, siteden alışveriş yapan her tüketiciye sitenin CEO’su Jason Goldberg’den el yazısı kişisel bir teşekkür notu yollanıyor olması.

Tek başına üye sağlamakta notun çok fazla etkisi olmasa da, kişisel bir dokunuşun insanları devamlı müşteriye dönüştürmedeki önemi biliniyor.

Kısa bir sürede yarım milyon üyeye ulaşan sitenin yatırımcıları arasında Ashton Kutcher da bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Batuhan Apaydın der ki:

  Yani mektup atarak mi ulasmislar yarim mjlyon uyeye?

 2. batur der ki:

  Başlığa bak içeriğe bak.! Gazete 3. sayfa haberlerine döndü burası da.

 3. Zannedersem yazida yeterli kadar uzerinde duramadigim bir nokta var. Fab.com’un kisa surede bu kadar cok uye kazanip, yatirimcilarin dikkatini cekmesi tamamen sitenin sagladigi farkli urunlerle alakali. Firsat sektorunde her gecen gun ayni tarzda hizmet sunan sayisiz site cikiyor, Fab.com urun icerigi ile oldukca dikkat cekici ve yaratici. Basarili sonuclar tabii ki bununla alakali. Site sahiplerinin kullanicilari ile kurmaya calistiklari bag ise bana gore etkileyici. Ozellikle de sitenin yarim milyon uyesi oldugu goz onune alinirsa… Tesekkurler yorumlariniz icin

  • Emre Guven der ki:

   Haberle vermek istediğiniz mesajın anlaşılamamış olduğu konusunda size katılıyorum. Kopyala yap sende kazan mantığının hakim olduğu ülkemizde umarım buna benzer özgün fikirlerin hakim olduğu yeni projeler görebiliriz. Zaten tüketici gerekli yanıtı yukarıdaki örnekte de olduğu gibi kısa sürede veriyor.

Fikrini söyle

*