18 Aralık 2018

Fab.com Büyüyor: Yeni “Kendin Tasarla” Girişimi ve Almanya’da Fiziksel Mağaza

Fab.com AlmanyaGeçtiğimiz günlerde yine yatırım alacağıyla ilgili çıkan haberlerden sonra değerinin 1 milyar dolara ulaşması beklenen Fab.com, kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Fab çok yakında Almanya’nın Hamburg kentinde ilk fiziki mağazasını açmayı planlıyor.

Fab’ın yenilikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Fab, fiziki mağazanın dışında bir de internet sitesi üzerinden kullanıcıların kendi ürünlerini tasarlayabilecekleri yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Online olarak kişiye özel mobilya üretimi yapan Alman Massivkonzept’i satın alan şirket, Avrupa’daki kullanıcılara kendi ürünlerini tasarlama imkanı sunmaya başlıyor. İlk olarak ahşap ürünlerin tasarımına izin verileceğini belirten Kurucu Ortak Shellhammer, Avrupa’daki tüketicilerin masa, raf ve modüler ahşap ürünleri tasarlayıp, sipariş verebileceklerini belirtiyor.

Almanya’daki fiziki mağazada kullanıcılar kendin tasarla bölümünde kullanılan materyalleri inceleyebilecekler. Shellhammer, bu yıl içinde birkaç tane daha fiziki mağaza açmayı planladıklarını dile getirirken, ABD’de böyle bir girişimde bulunacaklarıyla ilgili herhangi bir detay belirtmedi.

Fab, kendin tasarla bölümdeki ürünlerle beraber ev içi dekorasyon ürünlerini de desteklemek istiyor. Bu kategoride ürünler arasında çoğunlukla masa üstü ve tekstil ürünler yer alıyor. Kullanıcıların kendi tasarladıkları ürünlerle beraber bu ürünlere olan ilginin de artacağını belirten Shellhammer, bu kategoride ürün çeşidinin sene sonunda 3000’i bulacağını da dile getirdi.

2013’ün Ocak ayıyla 2012’nin Ocak ayları arasında satışlarını %300 artıran Fab’ın hızlı yükselişinin arkasında iyi müşteri ilişkilerinin yattığını belirtmekte fayda var.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*