16 Aralık 2018

Fab.com İlk Satın Alımıyla Moda Alanına Giriş Yapıyor

2011’in altıncı ayında hizmete giren ve ABD online alışveriş sektöründe geçtiğimiz senenin yıldızı en çok parlayan sitelerinden biri olan Fab.com, kuruluşunun 7. ayında ilk firma satın alımını gerçekleştirdi.

Tasarım ev eşyaları satan günlük indirim sitesi Fab.com, bağımsız tasarımcıların kendi tasarım ürünlerini sattıkları FashionStake.com sitesini bünyesine kattı.

Kuruluşunun dördüncü ayında ulaştığı yarım milyon üye ile dikkatleri üzerine çeken, şu an itibarı ile ise 1.4 milyon üyesinin olduğunu belirten firma, Aralık ayında 40 milyon dolar yatırım alarak eski PayPal Başkanı Jeff Jordan’ı yönetim kuruluna katmıştı.

Bağımsız tasarımcıların ürünlerini sattıkları New York merkezli online pazar yeri FashionStake.com kurucuları Vivian Weng ve Daniel Gulati’nin bundan böyle Fab.com için çalışacakları belirtilirken, satın alımın finansal verileri paylaşılmadı.

Fab.com CEO’su Jason Goldberg ise kullanıcılarının bağımsız tasarımcıların ürünlerini sevdiklerinin Fab.com alışveriş alışkanlıkları ile ortaya çıktığını, FashionStake.com’un bünyelerine katılması ile giyim ve aksesuar alanlarında da güçlenmeyi planladıklarını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] tasarımcıların ev dekorasyon ürünlerini satarak kısa sürede başarıyı yakalayan Fab.com‘dan sonra farklı bir tasarımcı dekorasyon sitesinin başarı haberi online ticaret […]

Fikrini söyle

*