19 Kasım 2018

Fab.com Kanada Açılımı ile Hizmet Ağını 1 Yılda 20 Ülkeye Çıkardı

Geçtiğimiz sene bu günlerde hizmete başlamasına rağmen oldukça hızlı büyüyerek yatırımcıların dikkatini çeken Fab.com, ilk senesini daha tam doldurmadan 20. ülke açılımını gerçekleştirdi.

Kısa bir süre önce 100 milyon dolarlık yeni bir yatırım peşinde olduğunun haberleri duyulan site, 13 ülkelik Avrupa açılımı ile hizmet verdiği ülke sayısını 16’ya çıkarmış, ardından kısa bir süre içerisinde İsveç, Polonya ve Kıbrıs’ı da kapsama alanına dahil ederek 19 ülkeye ulaşmıştı.

Firma yeni Kanada açılımı ile hizmet verdiği ülke sayısını 1 senede 20’ye çıkarırken, Kanada’ya kargo hizmetleri olmadığı halde trafiklerinin %3 ile %5’i arasının bu ülkeden geldiğini, Kanada hizmetlerinin başlaması ile toplam cirolarının %5’inin bu ülkeden geleceğini öngördüklerini açıkladı.

Açılış esnasında Fab.com üzerinden siteye girecek olan Kanadalı tüketicilere ürünlerin %80’ini sabit 10 dolar kargo ücreti ile ileteceklerini belirten Fab.com yetkilileri, sene sonuna kadar toplamda 140 milyon dolarlık satış rakamına ulaşabileceklerini de eklediler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*