16 Aralık 2018

Fab.com, LivingSocial Üzerinden Ürün Satışına Başladı

Fab.com, Çarşamba günü (dün) itibarıyla üyelerine yeni bir hizmet daha sunmaya başladı. Şirket, LivingSocial adlı günlük fırsat sitesi üzerinden, “Tatil Alışverişi” zamanında en çok satılan 50 ürünü satmaya hazırlanıyor. LivingSocial’ın hediye rehberinde yer alacak olan bu ürünler, günlük fırsat sitesinin Amerika’daki 25 milyon üyesinin beğenisine sunulacak.

The Wall Street Journal‘da çıkan habere göre, LivingSocial tüketici işleri Genel Müdür Yardımcısı Jake Maas, Fab.com ile yaptıkları bu anlaşmanın, LivingSocial’ın günlük fırsat sitesinden tüketicilerin ürün satın alabilecekleri bir internet sitesine dönüşme sürecinde etkili olacağını belirtti.

Bu anlaşmanın işleyişi şu şekilde olacak: Living Social, kendi internet sayfasının hediye sayfasında bu ürünlerin tanıtımını yapacak ve e-posta ile bu ürünleri kullanıcılarına tanıtacak. Fab.com da bu ürünlerin depolama ve teslimat işlemlerini gerçekleştirecek.

LivingSocial her hafta Fab.com’da yayınlandıktan bir hafta sonrasında 50 hediyelik ürünü sitesine koyacak. İki şirket şimdilik bu şekilde işleyecek olan sistemi bu senenin sonlarına doğru daha da geliştirmeyi planlıyor. Fab CEO’su Jason Goldberg anlaşmanın içeriğinin gizli olduğunu söyledi fakat Fab.com’un satışlardan elde edilen karı alacağını ve bunun yanında LivingSocial’ın da Fab.com’un ürünlerinin pazarlamasını yaptığı için pazarlama ücretini alacağını sözlerine ekledi.

2012 Fab.com’un yılı oldu demek yanlış olmaz. Şubat ayında Avrupa’da hizmet vermeye başlayan şirketin toplam satışlarının %30’u bu bölgede gerçekleşti. Geçtiğimiz Ekim ayında Facebook Collections adlı pilot uygulamasında yer alarak adını yine duyurmuş ve televizyon reklamları için de 8 milyon dolarlık bir bütçe ayırarak daha büyük kitlelere ulaşmak için çalışmalara başlamıştı. Kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını değiştiren ve tasarım ürünleri satan Fab.com, adından önümüzdeki yıl da bahsettireceğe benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*