17 Kasım 2018

Fab.com da Sandy Kasırgası’ndan Etkilenenler Arasında

Farklı tasarım ürünlerini tüketicilerle buluşturan ve son zamanlarda TV reklamlarıyla gündeme gelen Fab.com‘un Amerika’da birkaç gündür etkisini sürdürmekte olan Sandy Kasırgası’yla başı dertte. Kasırga sebebiyle bazı bölgelerde yaşanan elektrik kesintisi şirketin New Jersey’deki depolarını da etkiledi ve bu binalardaki güç kesintisi sebebiyle Fab.com geçici bir süre ürün teslimatlarına ara vermek zorunda kaldı.

Fab.com CEO’su Jason Goldberg yaşanan bu durumla ilgili sitenin kullanıcılarına bir açıklama yaptı. Bu açıklamada New York City’deki merkez binalarının Hudson Nehri’nden bir blok ileride olduğunu ve kasırga yüzünden binada elektrik kesintisinin yaşandığından bahsetti.

Goldberg yaptığı kısa açıklamada, 12 şirket çalışanının kendi evinin mutfağında tatil sezonu için olan kampanyaların aksamaması ve işlerin yolunda gitmesini sağlamak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Bunun yanında Fab çalışanlarının üçte birlik bir kısmının elektrik kesintisi yaşadığını ve geri kalan üçte ikilik çalışan kesimin de evlerinin kapılarını iş arkadaşlarına açarak birbirlerine destek olduklarını belirten Jason Goldberg, şu an ellerinden geldiğince işleri yolunda götürmeye çalıştıklarını da belirtti.

Şu an sitede 10 binden fazla ürün olduğunu ve her gün 1000’in üzerinde yeni ürünün de siteye ekleneceğini söyleyen Fab.com CEO’su, Tatil Alışverişi (Holiday Shops) isimli kampanyalarını daha önceden de duyurulduğu gibi 1 Kasım’da başlatacaklarını da bu açıklamada duyurdu.

Kasırganın etkisinin geçmesi ve koşulların çalışma şartlarına elverişli olduğu andan itibaren tüm teslimatların yerlerine ulaştırılacağını da sözlerine ekleyen Goldberg, yeni haberler oldukça kullanıcıları bu gelişmelerden haberdar edeceklerini de duyurdu.

Amerika’daki Sandy Kasırgası’nın New York’taki güç santrallerini devre dışı bırakması Amerika’daki hayatı oldukça olumsuz etkiledi. NASDAQ ile NYSE (New York Stock Exchange) de çalışmaya ara vermek zorunda kalanlar arasında.

Öte yandan belirtmiş olalım; perakende firması American Apparel’ın kasırgadan nemalanmaya çalışmış olması da kasırganın ve yarattığı sonuçların kendisiyle beraber çokça tartışılan konular arasında yer alıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*