14 Kasım 2018

Fab.com, Hindistanlı True Sparrow’u Satın Aldı

Kendine özgü tasarım ürünlerinin online satışını gerçekleştiren popüler e-ticaret sitesi Fab.com, Hindistanlı teknoloji şirketi “True Sparrow Systems”i satın aldığını duyurdu. Satın almanın detayları henüz netleşmese de, tarihte ilk kez ABD’li bir e-ticaret şirketinin başka bir Hindistanlı teknoloji girişimini satın alması açısından önem taşıyor.

True Sparrow Systems‘ın da kendi kurumsal internet sitesinden duyurduğu satın alma, 9 milyona yaklaşan üye sayısıyla Fab.com‘u bir kademe daha yukarı taşıyacak diyebiliriz. 2007’de kurulan Hintli teknoloji şirketinin ise Hindistan’ın Pune kentindeki ofisinde 85 çalışanı bulunuyor. Yaratıcı web uygulamaları ve teknolojileri geliştiren True Sparrow sayesinde Fab.com’dan ilerleyen dönemlerde kreatif projeler bekleyebiliriz. Çünkü, çalışmalarında Ruby On Rails ve Ajax kullanan şirket, hayata geçirdiği kullanımı kolay ve kapsamlı internet uygulamalarıyla hali hazırda adından sıklıkla söz ettiriyor.

Fab’in kurucu CEO’su Jason Goldberg’in yaptığı açıklamada; True Sparrow’un teknoloji ekibi sayesinde başarılarını katlayacaklarını ve Fab.com’u uzun soluklu ve teknoloji üreten bir şirkete dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu satın alma sayesinde iki şirketin tek bir vücut olarak hareket edeceğini belirten Goldberg, ortaklıktan öte bir anlayışla çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Özellikle yurt dışında da geniş bir pazara sahip olan Fab.com, geçtiğimiz Şubat ayında giriş yaptığı Avrupa pazarındaki kullanıcı sayısını kısa sürede 2 milyona ulaştırdı. Ayrıca, şirketin 2012’deki satışlarının yüzde 30′unun Avrupa’dan gerçekleştiğini de belirtelim. Henüz 2011 yılında açılmasına rağmen, kısa sürede baş döndürücü bir yükseliş ivmesi yakalayan girişim, ilk senesini daha tam doldurmadan 20’den fazla ülkede faaliyet göstermeye başladı. ABD’de farklı alanlara yönelmesinin yanı sıra, uluslararası arenada da satın almalarla adından söz ettiren Fab, geçtiğimiz yaz aylarında İngiltere’de tasarım ev ürünleri satan Llustre’yi de bünyesine katmıştı.

Fab.com’un bir sonraki durağı neresi olur bilinmez, anca yakın zaman içerisinde; Türkiye, Brezilya ve Japonya ofislerini de açarak global pazarda büyümeye devam edeceği de e-ticaret kulislerinde konuşuluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*