14 Kasım 2018

Fab.com TV Reklamlarına 8 Milyon Dolar Harcayacak

Tasarım ürünlerin satışa sunulduğu ve 2012’de adından sıkça söz ettiren Fab.com, 8 milyon dolarlık bir televizyon reklam kampanyasıyla adını daha da duyurmaya hazırlanıyor. 8 milyon üyesi bulunan şirket, bu reklamlarla markasını daha da büyüterek, siteye daha çok üye çekmeyi amaçlıyor.

Eylül ayının sonundan, geçtiğimiz Cuma’ya kadarki 3 haftalık süreçte 6 farklı pazarda reklam projesini test eden Fab.com, bu proje için 1 milyon dolar harcadı. Sonuçlardan oldukça memnun olduğunu söyleyen Jason Goldberg, bu reklamların gösterildiği pazarlarda üye sayısının, reklam gösterilmeyen pazarlara kıyasla %20 arttığını ve bunun yanında elde edilen cironun da %20 arttığını da belirtti.

Fab.com bu iyi sonuçlardan olsa gerek, Amerika’daki başkanlık seçimlerinin ertesi günü yani 7 Kasım’da 6 haftalık bir reklam kampanyası düzenleyecek. 8 milyon dolar harcanacak olan bu kampaya tüm Amerika genelinde gösterilecek. Fab’ın bu sene 150 milyon dolar ciro elde etmesi bekleniyor. Goldberg, Temmuz ayında aldıklar yatırımlar sayesinde, bu reklam kampasına harcayacakları 8 milyon doların onlar için önemli olmadığını söyledi.

2011 yılında kurulan Fab.com’un şu 8 milyon üyesi bulunmakta ve bu reklam kampanyalarıyla üye sayılarını daha da artırmayı planlıyorlar. İlk hedefleri 20 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşmak. Bu reklamların bir diğer amacının da, şirketin online reklamlarla ulaşamadığı kitlelere televizyonla ulaşıp, markanın kulaktan kulağa yayılmasını sağlamak.

Fab.com, televizyon reklamlarının yanısıra Facebook reklamlarına da devam edecek. 2012 yılında toplamda Facebook reklamları için 25 milyon dolarlık bütçe ayıran şirket, bu sosyal mecrada verilen reklamların, işe yaradığını ve bu yüzden de yapmaya devam edeceklerini belirtti. Fab.com’un CEO’su, Facebook reklamlarının, Google reklamlarından ya da aramalarından daha etkili olduğunu söyledi.

Facebook reklamları sayesinde kullanıcılara ilgili alanlarına göre reklamlar sunabilen şirket, televizyon reklamlarında da aynı şeyi ilgili programlara göre yapmaya çalışacak. Bu da Fab.com’un, müşterilerilerinin hangi programları daha çok takip ettiğine göre o programlara reklam vermesi anlamına geliyor.

Bu reklamlara ek olarak Fab.com, Facebook’un beta test aşamasında olan mobil reklamlarını da kullanıyor. Jason Goldberg, diğer sosyal ağların mobil uygulamalarına kıyasla, kullanıcıların Facebook’un mobil uygulaması aracılığıyla Fab.com’un mobil aplikasyonunun daha çok indirildiğini de sözlerine ekledi.

Fab.com’un 6 farklı pazarda yayınlanan “Touched” adlı reklamını da sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*