16 Kasım 2018

Fab.com’a 105 Milyon Dolarlık Rekor Yatırım – Türkiye Açılımı Kapıda

Gaylere yönelik açılan bir fırsat sitesi iken, fikir değişikliği ile tasarım ev ürünleri private shopping sitesi olmaya karar veren Fab.com, son dönemlerin en başarılı e-ticaret sitesi örneklerinden biri.

Arka arkaya gerçekleştirdiği uluslararası satın alım ve yayılma politikası ile de dikkatleri çeken taze start-up, bir süre önce 100 milyon dolarlık bir yatırımın peşinde olduğunun sinyallerini vermişti.

Mayıs ayında yayılmaya başlayan dedikodulardan sonra Fab.com cephesinden yatırımla alakalı ilk açıklamalar paylaşıldı.

105 milyon dolarlık bir yatırım aldığını belirten Fab.com, yeni yatırımlarının bir kısmı ile kargo hizmetlerinde geliştirmeler planladıklarını, üyelerine 1 gün içerisinde kargo hizmeti sunabilmek adına 2 yeni dağıtım merkezi açma planlarının olduğunu belirtiyor.

Yatırımları ile aynı zamanda sitedeki ürün çeşitliliğini de arttırmayı hedeflediklerini açıklayan Fab.com, dakikada site üzerinden 3.4 adet ürünün satıldığını belirterek, offline mağaza projelerinin olduğunu ifade ediyor.

Firmanın yeni yatırımı ile gerçekleştirmeyi planladığı en önemli projelerden bir tanesi ise, uluslararası açılımına Türkiye, Brezilya ve Japonya ofislerini ekleyerek genişlemeye devam etmeyi planlaması.

Bir senede 20 farklı ülkede hizmet sunmaya başlayan Fab.com, Avrupa açılımlarında daha çok firma satın alımları ile yol almayı tercih etmişti.

Türkiye ofisi için kesin bir zaman paylaşmayan firmanın, e-ticaret büyüme hızı ile dikkatleri çeken ülkemize giriş için satın alım politikasını mı takip edeceğini yoksa kendi e-ticaret sitesi ile mi giriş yapacağını ise hep beraber göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*