11 Aralık 2018

Fab.com’dan Sonra İngiliz Ev Dekorasyon Sitesi Made.com Atakta

Bağımsız tasarımcıların ev dekorasyon ürünlerini satarak kısa sürede başarıyı yakalayan Fab.com‘dan sonra farklı bir tasarımcı dekorasyon sitesinin başarı haberi online ticaret sektöründe duyulmaya başlandı.

2010 Nisan ayında İngiltere’de yayına başlayan ve tasarımcıların ev dekorasyon ürünlerini satan Made.com, İngiltere’deki hizmet alanını geliştirmek ve uluslararası yaygınlığını arttırabilmek adına 6 milyon poundluk bir yatırım aldığını açıkladı.

Made.com, Fab.com gibi kısa süreli tasarım ürünleri indirim fırsatları sunmasa da, bünyesinde sattığı ürünleri fabrika satış fiyatlarına yakın tutarak tasarım ürünlerine düşkün İngiliz tüketicilerin gönlünü fethetti.

Yatırımın New York merkezli PROfounders Capital tarafından destekliği belirtilirken, sitenin 100.000 aktif kullanıcısının olduğu ve ürünlerini mağaza fiyatlarına kıyasla %50 ile %80 arasında indirimlerle satışa sunduğu belirtildi.

Made.com kurucuları, markalarının %600 karlılık oranına ulaştığını belirtirken, yeni yatırım ile gerçekleştirmeyi planladıkları yeniliklerle daha fazla kullanıcının dikkatini çekmeyi hedeflediklerini ilettiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*