14 Kasım 2018

Fab.com’ın Almanya Yatırımı Yarım Milyon Üyeye Ulaştı

Nisan ayının başında günlük 300 bin dolar ciroya ulaştığını açıklayan taze girişim Fab.com, ABD’deki hızlı büyüme ivmesiyle yatırımcıların gözdesi olmuştu.

Büyüme rakamları ile sık sık sektörde adından bahsettiren tasarım ev ve moda ürünleri private shopping sitesi Fab.com, kuruluşunun 6. ayında 40 milyon dolar yatırım almış, bunun hemen akabinde de Şubat ayında ilk uluslararası satın alımı ile Avrupa pazarında yerini almıştı.

11 milyon dolarlık hisse karşılığında Almanya’nın en büyük kısa süreli indirim sitelerinden Casacanda‘yı satın alan firma, siteyi Fab.de olarak yeniden markalandırıp yayına devam etmekteydi.

Fab.com’ın Avrupa girişimi ile ilgili paylaştığı rakamlar, en az ABD verileri kadar çarpıcı.

Satın alım esnasında 200.000 üyesi bulunduğu açıklanan Casacanda’nın, satın alımın ardından 500.000 üyeye ulaştığı açıklanırken, aylık 1 milyon euro ciroya ulaşamayan firmanın aylık ciro rakamlarının 1.5 milyon euroya çıktığı belirtiliyor.

Üye sayısındaki artışın satış rakamlarını desteklediğini belirten Fab.com, Avrupa açılımı ile beraber firmanın cirosunun %20’sinin ABD dışından geleceğini öngördüklerini açıklıyor.

Fab.com, 2012 yılını 100 milyon dolar ciro ile tamamlamayı hedeflediklerini de ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*