13 Kasım 2018

Fab, Günlük Kampanyalarını Sonlandırıyor

fab
2012’nin sosyal ticaret yıldızı fab.com, kullanıcıları günlük fırsat ve kampanyalarla özel tasarım ürünleriyle buluşturuyordu. 2011’den beri e-ticaret sektöründe yer alan şirketin CEO’su Jason Goldberg bloğunda yaptığı açıklamada Fab’ın günlük kampanya satışlarını durdurma kararı aldığını duyurdu.

Günlük kampanyalarına son veren şirket, kullanıcılarına “takip et” özelliği sunmaya başlıyor. Bu uygulama Twitter’ı anımsatsa da aslında daha çok Pinterest benzeri bir uygulama olacağa benziyor. Kullanıcılar Fab üzerinde hoşlarına giden ürün veya kategorileri takip etmeye başlayacaklar ve şirket tüketicilerin beğendikleri ürünlere göre kişiye özel bir alışveriş deneyimi sunmaya başlayacak.

Günlük kampanyalar yerine, kullanıcıların takip ettikleri kategorilere yeni bir ürün eklendiği zaman üyelere e-posta gönderilecek ve böylelikle yeni ürünler üyelere tanıtılacak. Örneğin şu an için kullanıcılar “mobilya” gibi kategorileri takip edebilecekler. İlerleyen zamanlarda ise üyeler, tasarımcıları veya belli bir başlığı takip edebilecekler. Böylelikle daha kişisel bir alan oluşturulmuş olacak.

2012’de sosyal ticaret konusunda yapılan araştırmalarda birincilik koltuğunu kaptırmayan Fab, bu uygulamasıyla beraber tüketicilere daha sosyal bir alışveriş platformu sunacağa benziyor. Fab’ın mobil uygulamalarına da kısa bir süre sonra bu yenilikler eklenecek.

Geçtiğimiz aylarda aldığı 150 milyon dolarlık yatırımın ardından toplam aldığı yatırım miktarını 310 milyon dolara yükselten şirketin değeri de 1 milyar dolara ulaşmış oldu. 2013’ün ilk yarısında 250 milyon dolarlık satış yapan şirketin, 14 milyon aktif üyesi bulunmakta.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Someone der ki:

    Adamların kaçıncı pivotu, bizde ise sineğin yağı çıkıncaya kadar inat edilir sonra da herkese üç yada beş bi rakam kitlenerek iflas(!) edilip dükkan kapatılır.

Fikrini söyle

*