17 Kasım 2018

Fab, Siber Pazartesi’nde 1,3 Milyon Dolarlık Ürün Sattı

Geçtiğimiz hafta Siber Pazartesi nedeniyle Amerika’daki birçok tüketici online alışverişe yönelmiş ve bu da e-ticaret sektörünün oldukça hareketli bir dönem geçirmesine sebep olmuştu. Siber Pazartesi’nin öncesindeki Şükran Günü’nü de kapsayan haftayla beraber online alışveriş rakamları Amerika’da bir rekor kırmıştı.

Tasarım tutkunlarının yakından takip ettiği Fab.com da bu haftayı oldukça hareketli geçirdi. Şirket, tarihinde ilk kez bir gün içinde 1 milyon dolarlık satış yaptı.

Geçtiğimiz hafta toplamda 6,5 milyon dolarlık ürün sattığını açıklayan şirket, geçen sene aynı dönemde toplam 1,7 milyon dolarlık ürün satmıştı. Bu seneki satışların 1,3 milyon dolarlık kısmı ise Siber Pazartesi’nde gerçekleşti. Şirket geçen sene bu dönemde 350 bin dolarlık bir satış yapmıştı. Siber Pazartesi’nde geçen seneden 3,5 kat daha fazla satış yapan şirketin sattığı ürünlerin ortalama değeri de 10 kat artmış oldu.

Geçtiğimiz hafta Fab’ın günlük ortalama sepet tutarı ise 993,500 dolar civarındaydı. Bu satışların üçte biri ise mobilden gerçekleşti ve ilk kez iPhone ve iPad üzerinden gerçekleşen satış rakamları eşitlenmiş oldu. Bunun yanında iPad üzerinden satın alınan ürünlerin sayısı ve toplam sepet tutarı diğer tüm platformlar da gerçekleşen satışlardan daha fazla oldu.

Fab.com’a girenlerin %10’dan fazlası siteden alışveriş yaptı ve şirket toplamda 200 binden fazla ürün sattı. Şirket, geçtiğimiz hafta sitede alışveriş yapanların %60’ı devamlı alışveriş yapan kullanıcılar tarafından gerçekleştiğini de belirtti.

Şirket, İngiltere’deki Siber Pazartesi’nden sonra, Fab İngiltere’nin satış rakamlarını da kısa bir süre sonra açıklayacağını duyurdu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ali Germiyan der ki:

    Çok az değil mi 1.3 M

Fikrini söyle

*