14 Aralık 2018

Fab.com Satışlarının %15’i Mobilden

Eylül ayı sonunda yeni kurulan tasarım ev ürünleri e-ticaret sitesi Fab.com’ın kısa sürede yakaladığı başarılı üye sayısına dair bir haber yayınlamıştık.

Firma tarafından yeni paylaşılan çarpıcı bir haber de, satışlarının %15’inin mobil uygulamaları üzerinden geldiği oldu.

Bugün itibarı ile 1 milyondan fazla üyeye ulaşmış olan start-upın mobil uygulamalarını piyasaya sürmesinin üzerinden ise henüz sadece 5 hafta kadar bir süre geçti.

iPhone, iPad ve Android cihazlara yönelik mobil uygulamalar üreten firma, üyelerinin %10’unun uygulamalarını indirdiğini belirtti.

Uygulamaları üzerinden gelen satışların, toplam satışlarının %15’ine ulaştığını belirten Fab.com, ABD’deki tatil sezonu için oluşturdukları hediye mağazasının satışlarının ise %20’sinin mobilden geldiğini paylaştı.

Sektöre oldukça güçlü bir şekilde girerek, yatırımcıların dikkatini çeken firma, yakın zamanda 8 milyon dolarlık yatırım aldığını belirtmişti. Fab.com uygulamaları Apple uygulama mağazasında kullanıcıları tarafından oldukça pozitif değerlendirilirken, firmanın her hafta 10.000’den fazla sipariş kargoladığı bilgisi paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*