16 Aralık 2018

Fab.com’a 6. Ayında 40 Milyon Dolarlık Yatırım

ABD’de 6 ay önce hizmete başlayan online tasarım ev ürünleri satış sitesi Fab.com, ardı arkası kesilmeyen başarı haberleri ile kuruluşundan beri gündemde.

4 ay içerisinde yarım milyon üyeye ulaşmaları ile dikkatleri üzerine çeken firma, mobil ticaretteki başarısı ile de adından söz ettirmişti.

Fab.com, şimdi de kuruluşunun 6. ayını kutladığı bu günlerde aldığı 40 milyon dolarlık yatırım ile takipçilerini heyecanlandırdı.

Yatırım firması Andreessen Horowitz‘den 40 milyon dolarlık nakit para yatırımı alan firmanın yönetim kuruluna, eski PayPal Başkanı, aynı zamanda eski Ebay Kuzey Amerika Genel Müdürü ve restaurant rezervasyon sistemi Opentable CEO’su Jeff Jordan da katılacak.

Jordan, Fab.com’a yaptıkları yatırımın sebeplerini sıralarken, firmanın güçlü yönetim takımına, hızlı sürede ulaştığı başarıya ve sosyal medyayı kullanmadaki yeteneklerine değindi.

Fab.com yetkilileri, yatırımın 2012 yılı itibarı ile teknolojik gelişmeler, sosyal medya ticaret ve ürün geliştirmeleri için kullanılacağını paylaştılar.

Fab.com, 6 ay içerisinde 1.2 milyon üyeye ulaşırken, üye kazanımlarının %50’sinin sosyal medyadan geldiğini belirtti. Siteye gelen üyelerinin yarısının ise son 2 ay içerisinde kazanıldıkları firma yetkilileri tarafından açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*