12 Kasım 2018

Fabelist.com ile Aktivite Düzenleyip, Eğitimlere Katılın

Türkiye’de e-ticaret girişimlerinin arasına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Kimisi önceden tutan bir gelir modelini yeniden uygulama amacını taşıyor, kimileri de olabildiğince farklı ve cesur bir yol izleyip yepyeni bir fikirle ortaya çıkıyor. İşte Fabelist de bu yenilikçi ve özgün alışveriş kulüplerinden. Üyelerine farklı bir alışveriş deneyimi kazandırma amacıyla yola çıkan Fabelist, yeme-içmeden müziğe, modadan zihin ve beden sağlığına kadar onlarca kategoride aktivitelere ve eğitimlere katılma fırsatı sunuyor.

Katılımcılarına her gün farklı bir deneyim sunmayı vadeden girişim, yaşadığınız şehrin ilgi çekici etkinliklerini ve eğitimlerini takip edip, satın almanıza yardımcı oluyor. Üstelik Fabelist, aktivitelere ve eğitimlere katılma olanağı tanıdığı gibi aynı zamanda kullanıcıların da uzmanı oldukları ve bilgilerini paylaşmak istedikleri herhangi bir konuda aktivite ekleyebilmelerine de imkan veriyor.

Aslında çok basit ve pratik bir sistemle çalışan Fabelist projesini iki ana koldan inceleyebiliriz. Katılımcılar açısından ele aldığımızda; siteye gelen ziyaretçilerin fırsatlardan ve deneyimlerden yararlanabilmesi için önce bir üyelik işleminden geçmeleri gerekiyor. Sonrasında ise, sistemde yer alan deneyimlerden ilgilendikleri herhangi birini satın alarak, o aktiviteye katılma şansını yakalıyorlar. Aktivite sahipleri ise, siteye üye olduktan sonra uzmanlık konularında bir aktivite oluşturuyorlar ve satışa sunuyorlar.

Büyükşehirlerin kalabalık nüfusları içerisinde belli bir konuda yeteneğe sahip olan ve bu yeteneklerini başkalarına aktarmak için uygun bir mecra bulamayan kişilere ortak bir platform sunma gayretini taşıyan Fabelist fikri ilk olarak bu yılın başlarında ortaya atıldı. Qubist Kuluçka Merkezi adı altında geliştirilmeye başlanan proje için öncelikli olarak ayrıntılı planlamalar ve pazar araştırmaları gerçekleştirildi. Projenin operasyon tarafından sorumlu Tolga Bahar önderliğinde üretim için gerekli ekip kurulduktan sonra tasarım ve yazılım süreci de tamamlandı. Fabelist’te aktivite oluşturacak kişilerin de sisteme dahil olmasının ardından girişim son şeklini aldı.

Kısa vadede İstanbul’da, tanınmış veya tanınmamış insanların, sosyal paylaşımı yüksek olan küçük kitleleri bir araya getirip deneyimlerini, bilgileri ve yeteneklerini paylaştırmayı, bu paylaşım sonucunda da aktivite sahibinin katılımcılarla birlikte tanışmasını sağlamayı hedefleyen Fabelist’in uzun vadeli planları arasında tüm Türkiye’ye hizmet verebiliyor olmak da var.

Fabelist’in günlük aktivite ve deneyimlerini sosyal medyadan da takip edebilirsiniz:
Facebook.com/FabelistNews

Twitter.com/FabelistNewsSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*