17 Kasım 2018

Fab’ın 2012 Gelirlerinin Yüzde 23’ü Avrupa’dan

Sosyal alışveriş fenomenlerinden Fab, Avrupa’daki büyümesiyle ilgili bazı yenilikleri ve gelecek planlarını piyasaya duyurdu. Avrupa Birliği’ndeki 24 ülkede kullanılan Fab’ın kullanıcı sayısı sadece 7 ay içinde 60.000’den 1,4 milyona ulaştı.

2012’deki gelirinin %23’ünü Avrupa ülkelerinden kazanan Fab‘ın dünya çapında 6 milyon kayıtlı kullanıcısı mevcut. Fab’ın bünyesinde şu an 105 kişi çalışmakta ve çalışanların sayısının 2012’in sonunda 150’ye çıkması bekleniyor.

Fab’ın CEO’su Jason Goldberg, bu sene Avrupa’da yaşanan bu artışın önümüzdeki sene de devam ederek 100 milyon doların üzerinde bir iş hacmi beklediklerini söyledi.

Avrupa’daki satışların %75’lik bir çoğunluğu Almanya’da yapılıyor olsa da, diğer ülkelerde de Fab’ın pazarı oldukça hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. LLUSTRE.com’u satın alan Fab, Haziran ayının ortalarında İngiltere üzerinden de hizmete girdi ve daha şimdiden Avrupa pazarında %10’luk satış rakamına ulaştı.

Avrupa’da yaşanan bu gelişmelerden dolayı Fab, Maria Molland’ı Avrupa sorumlusu olarak görevlendirdi. Fab’ın Almanya’nın Berlin kentindeki ofisinde görevine başlayacak olan Molland, daha önceleri Walt Disney Internet Group, Yahoo, Thomson Reuters, DN Capital ve UK Trade & Investment şirketlerinde görev aldı. Maria Molland’a eşlik edecek diğer çalışma arkadaşları ise 2012 yılında Fab tarafından satın alınan Casacanda’nın kurucu ortağı ve Fab.de’nin eski CEO’su Roman Kirsch ile Fab UK’nin eski CEO’su Tracy Doree.

Fab’ın, genel trafiğinin %30 – 40’ı da mobil uygulamalardan geliyor. Bunu göz önünde bulunduran şirket, yeni bir mobil uygulamayı kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Yalnız ne var ki, bu uygulama şu an sadece iOS cihazlarına geliyor. Şirketin Android cihazlar için bir uygulamama yapmasının sebebi ise, mobil uygulama gelirlerinin %95’inin Apple ürünlerinden gelmesi. Haftalık alışveriş rakamlarına baktığımızda, iPhone kullanıcıları gelirlerin %55’lik bir kısımını oluştururken, iPad kullanıcıları da %40’lık bir bölümünü oluşturuyor. Hal böyle olunca da şirket, yatırımını şimdilik iOS uygulamaları üzerine yapmaya karar verdi.

Fab’ın, kurduğu bu ekip ve yeni geliştirdiği iOS uygulamasıyla dünya genelindeki ve özellikle Avrupa’daki satış rakamlarını büyük ölçü de yükseltmeyi planladığı açıkça görünüyor. Yeni gelişmeler oldukça biz de sizlere bu haberleri iletmeye devam edeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. İyi hoşda çok pahalı arkadaş. Yani bakıp aynı tasarımı çok daha uygun bir fiyata bir ustaya yaptırılabilir. Tek tasarımı örnek teşkil eder.

Fikrini söyle

*