15 Kasım 2018

Fab’ın Değeri Alacağı Yatırımdan Sonra 1 Milyar Dolara Ulaşabilir

FAB 1 Milyar DolarTasarım ürünleri söz konusu olduğunda son 2 yıldır ilk akla gelen şirketler arasında yer alan Fab.com, alacağı yeni yatırımla beraber 1 milyar dolarlık bir şirket olma yolunda ilerliyor. Şirketin 100 milyon dolarlık bir yatırım alması beklenirken, henüz Fab tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Şirket bugüne kadar toplamda 170 milyon dolarlık bir yatırım aldı ve bu yatırımlardan sonra şirketin değeri 600 milyon dolara ulaştı. Gündemde olan yeni yatırımla beraber Fab, milyar dolarlık şirketler kervanına katılacak.

2012’de 150 milyon dolarlık bir ciro elde eden şirketin satışları Ocak 2012 ile Ocak 2013 tarihleri arasında %300 arttı. Fab’ın satışlarının bu kadar yüksek olmasındaki en büyük etken, siteye tekrar gelip alışveriş yapanların %67’lik bir kesimi oluşturuyor olması diyebiliriz.

2012’nin Şubat ayında Avrupa’ya açılan Fab’ın Avrupa’daki satışlarının %40’ı İngiltere’de gerçekleşiyor ve İngiltere pazarı şirketin ABD dışında en hızlı büyüdüğü pazar olarak öne çıkıyor. 12 milyon üyesi bulunan Fab’ın 2012’deki satışlarının %30’u da Avrupa pazarından gerçekleşti. Bunun yanı sıra marka geçtiğimiz aylarda satışlarını artırmak için TV reklamları için 8 milyon dolarlık bir bütçe ayırmıştı ve belli ki şirketin yaptığı bu yatırımlar meyvelerini veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*