13 Kasım 2018

Facebook, Etkinlikler İçin “Bilet Satın Al” Butonunu Test Ediyor

Facebook Buy TicketsFacebook bir süredir e-ticaret konusunda birçok atılım gerçekleştirerek gelirlerini artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyordu. Geçtiğimiz Ekim ayında Collections özelliği ile markaların sayfa üzerinden ürünlerin satın alma linkine yönlendiren Facebook şimdi de etkinliklerin biletlerini etkinlik davet sayfası üzerinden satışa çıkartmayı test ediyor.

AllFacebook’un haberine göre, Facebook bazı markaların etkinlik sayfalarında “Bilet Satın Al” butonuyla kullanıcılara hizmet veriyor. Fakat test aşamasında olduğu söylenen bu yeniliğin ne zaman kullanıma açılacağıyla ilgili bir detay henüz ortada yok.

Bölgesel olarak bir test aşamasında olan uygulama İsrail’li bir sosyal medya ajansının etkinlik sayfasında denendi. Next Web’in haberine göre, “Bilet Satın Al” butonunu Hollanda’daki bazı kullanıcıların da kullanımına açıldı ve bu bölgedeki kullanıcılar biletleri Facebook üzerinden satın alabiliyorlar.

Facebook’un bu özellikle ilgili henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor. Kullanıcı sayısı dünya genelinde 1 milyarı aşan Facebook’un, Collection özelliğiyle e-ticaret sektöründe yaptığı atılımın ve mobil reklamlardaki gelirlerinin artmasının ardından bilet sektörüne de girip girmeyeceği ise şu an için kulislerde konuşulan dedikodulardan öteye gidemiyor. Facebook “Bilet Satın Al” butonuyla ilgili görselleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook Buy Tickets

Facebook Buy Tickets

Facebook Buy TicketsSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*