14 Aralık 2018

Facebook da mı Akıllı Telefon Savaşına Katılıyor?

Akıllı telefon pazarında yer almak isteyen firmaların arasına her gün daha büyük bir rakip katılıyor.

Apple ve Android işletim sistemlerinin hakim olduğu pazarda yer almak istediğini belirten Amazon’dan sonra, dedikodular şimdi de Facebook’un bu pazara gireceği yönünde.

All Things Digital’da yer alan bir habere göre, Facebook sosyal medya ile oldukça entegreli olarak çalışacak olan yeni akıllı telefon projesi için Tayvanlı firma HTC ile anlaşmış.

HTC, tek tuşla Facebook’a bağlanma özelliği olan telefonların ilk üreticisi idi.

Ülkemizde de oldukça ilgi çeken Buffy TV dizisinin ismi ile piyasaya sürüleceği belirtilen telefonun, 12 ile 18 ay içerisinde satışa sunulabileceğini belirten All Things D, Facebook’un daha önce telefonu için Samsung ile görüşmeler içerisinde olduğunu paylaşıyor.

İki firmanın da konu hakkında yorum yapmadığını belirten All Things D yazarları, Facebook adına konuşan bir yetkilinin, telefonlar ne kadar sosyal medya entegreli ise onlar için o kadar iyi olduğunu açıkladığını iletiyorlar.

Business Insider’da yayınlanan bir habere göre ise, Facebook HTC ile anlaşmalı olarak üreteceği telefonunu All Things D tarafından belirtildiğinden çok daha kısa bir süre içerisinde, gelecek Nisan ayında satışa sunacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*