10 Aralık 2018

Facebook Deals Tarihe Karışıyor

Facebook, yaklaşık 4 ay kadar önce Groupon‘a rakip olarak başlattığı Facebook Deals uygulamasını bu hafta içerisinde rafa kaldıracağını bildirdi.

Geçen hafta içerisinde check in hizmeti Facebook Places’i sona erdiren Facebook’un, yerel ve lokasyon bazlı günlük fırsatlar sunan Facebook Deals hizmetine nasıl devam edeceği merak konusu olmuştu.

Facebook, Facebook Deals hizmetini sona erdireceğini belirtirken, Check-in Deals hizmetinin devam edeceğinin de altını çiziyor. Facebook Deals’da Facebook, üyelerine günlük lokasyon bazlı fırsatlar sunarken, Check-in Deals’da firma, bulundukları lokasyonu belirten üyelerine o lokasyonda kullanımlarına uygun bir fırsat bulunup bulunmadığını gösteriyor.

Yani kısacası Facebook, Groupon’a rakip olarak başlattığı Facebook Deals hizmetini sona erdirirken, Foursquare’in yapısını andıran Check-in Deals hizmetini devam ettirmeyi planlıyor.

Facebook, yaptığı açıklamada yerel iş yerlerini müşterileri ile buluşturmada sosyal medyanın çok etkili olduğuna inandıklarını belirtirken, bundan sonra yerel işletmelere Facebook Ads, sponsorlu linkler ve Check-in Dealsla hizmet sunmaya devam edeceklerini iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*