20 Kasım 2018

Facebook Etkileşim Artışına İşletmeler Dikkat Kesiliyor

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un algoritmalarında yaptığı değişikliğin, özellikle online satış yapan ve sosyal medya pazarlaması kullanan işletmeler için neler değiştireceğini ele almıştık. Facebook’un artık beğenilen her sayfanın her paylaşımını göstermeyeceği, paylaşım arttırma için para alacağını anlatmıştık. Fakat Facebook hiç durmadan büyümesini sürdürüyor. Yeni kullanıcılar, daha çok etkileşim sağlıyor.

SocialBakers şriketinden araştırmacılar, kullanıcıların şirketler ile nasıl etkileşime girdiklerini araştırmak için Facebook’un derinliklerine dalmışlar. Araştırmaları sırasında karşılaştıkları bazı ilginç noktalar var:

Ocak 2013 ile Haziran 2014 arasında sayfa etkileşimleri %30 artmış.

Sosyete, Spor ve Eğlence kategorilerindeki tüm medya etkileşimlerinde artış var.

Topluluk kategorisi, etkileşimlerde düşüş görülen tek kategori.

Peki, sosyal markalar sayfa erişimlerini ve etkileşimlerini arttırmak için ne yapabilirler? Araştırma raporu bazı öneriler sunuyor:

Öncelikle, işletme kullanıcılarını harekete geçiren içerikler üretmeliler. Video veya fotoğraflar kullanıp konuyu ilgi çekici yapmalılar.

İkinci olarak, hangi paylaşımların sayfanıza trafik çektiğini, hangilerinin sayfa etkileşimini arttırdığını, hangilerinin marka bilinirliğine katkıda bulunduğunu iyi öğrenin. Bunları bilirseniz, takipçilerinizin gerçekten takip etmek isteyecekleri içerikler hazırlayabilirsiniz.

Son olarak, paylaşımlarınızı parası neyse verip erişimini arttırın ve doğru düğün bir hedefleme yapmayı unutmayın. Doğru mesajı doğru gruba iletmek, etkileşimi arttırmanın anahtarıdır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*