17 Kasım 2018

Facebook Etkinlik Reklamlarını Haber Akışında Görüntüleyecek

Facebook, reklamcılara açtığı yeni araçlar ile etkinlik reklamlarının kullanıcıların haber akışlarında görüntülenmesini sağlayarak, etkinlik katılımlarını arttırmayı planlıyor.

Facebook Pages uygulama sahipleri, yakın zamanda hem mobil hem de masaüstü haber akışlarında görünecek etkinlik reklamları hazırlayabilecekler. Facebook’un konu hakkındaki açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Böylece işletmeler, takipçilerini gerçek etkinliklere, mağaza içi etkinliklere davet edebilecekler veya yeni bir ürünün çıkış etkinliği gibi duyurular yapabilecekler.

Şu anda etkinlik bildirileri yalnızca Facebook sayfasının sağ sütununda ve yine yalnızca masaüstü bilgisayarlarda görünüyordu. Mobil kullanımda bunları görmek mümkün değildi.

Bunlara ek olarak etkinlik düzenleyenler, etkinliğin kaç kişi tarafından görüldüğünü, kaç kişinin etkinlik detaylarına baktığını, kimlerin katıldığını, kimlerin etkinliği kaydettiğini veya “belki” katılacağını görebilecekler.

Facebook’un açıklamasına göre, etkinlik özellikleri şu anda 400 milyon kişi tarafından kullanılmakta, bunların %30’u etkinlikleri sayfalar üzerinden açmış. Kullanımın çok büyük çoğunluğu kullanıcıların kendi arkadaş partileri veya buluşmaları düzenlemek üzerine.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*