13 Kasım 2018

Facebook, Fan Sayfaları ve Reklamlara Yeni Özellikler Getiriyor

FollowButtonPages
Facebook reklamları pazarlama çalışmalarında markaların sıkça başvurduğu yöntemlerden biri haline geldi ve buradaki potansiyelin farkında olan Facebook da reklam hedeflemelerini daha etkili bir hale getirebilmek için bazı yenilikler üzerinde çalışıyor.

Facebook reklamlarının hedeflemesi yapılırken, artık markalar sitelerine tarayıcı ya da mobil üzerinden gelen kullanıcıları seçebilecekler. Şu an bu uygulamanın test aşamasında olduğunu duyuran sosyal ağ, birkaç ay içinde bu hedefleme seçeneğinin tüm dünyada kullanılabileceğinin de bilgisini verdi.

Bu reklamların kullanım alanları inceleyecek olursak; mobil seyahat uygulaması olan bir firma, uygulamasını indiren; fakat henüz bu uygulamayı kullanmayan kullanıcılara yönelik bir reklam hedefleyebilecek. Bunun yanı sıra özel olarak site üzerinde bir tasarım yapmaya başlayıp, satın alma işlemini henüz tamamlamayan kullanıcılara yönelik de reklamlar verilebilecek ve bu reklamlar kullanıcıların haber akış kaynağında görünecek.

Reklamverenler, Custom Audience adı verilen bu reklamın kullandığı kodu internet sitelerine veya mobil uygulamalarına yerleştiriyorlar ve böylelikle kendi sitelerini ziyaret eden kullanıcılara yönelik bir hedefleme yapabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Facebook, fan sayfalarında bazı yenilikleri de test ediyor. Sosyal ağ bazı fan sayfalarında “beğen” butonunun yanında “follow” ve “review” butonlarını getirdi. Kullanıcılar follow butonuna bastıkları zaman sayfanın içeriklerinin haber akış sayfasında daha sayfadaki içerikleri daha çok görebilecekler. Review butonuyla ise kullanıcılar markaya ve fan sayfasına puan vererek, sayfayı değerlendirebilecekler.

Şu an test aşamasındaki bu iki butonun ne zaman tüm sayfalarda kullanılmaya başlanacağına dair ise bir bilgi henüz bulunmuyor.

WimduReviewStepByStepSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*