16 Kasım 2018

Facebook for Business ile İşyerlerine Facebook Kullanım Tavsiyeleri

Facebook, küçük ölçekli işyerlerinin Facebook’tan daha fazla yararlanabilmelerini sağlamak amacı ile Facebook for Business sayfasını oluşturdu.

Markalara adım adım Facebook ile sosyal medyada nasıl başarı sağlayabileceklerine dair tavsiyelerde bulunan Facebook for Business, Facebook.com/business linki ile hizmet veriyor.

Küçük ölçekli işyerlerinin profil sayfası oluşturmasından başlayarak, hedeflendirilmiş reklamları ve fırsat sunumlarını nasıl yapabileceklerini adım adım gösteren Facebook for Business, işyerlerine müşterileri ile en sağlam ilişkileri nasıl oluşturabileceklerini göstererek, markaların Facebook’tan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtiyor.

Facebook for Business’in oluşturulma zamanlaması da oldukça ilgi çekici. Google+ geçen hafta içerisinde sosyal ağındaki işyeri profillerini kapatmaya başlamıştı.

Google+, kullanımının ilk etabının sadece kişilere özgü olduğunu belirtirken, Google+ Business için markalardan başvuru toplanmaya da başlandı. Google, Google+ Business’ın ikinci etap projeleri olduğunu, projeyi yayına sokmak için zamana ihtiyaçları olduğunu da geçen hafta içerisinde açıklamıştı.

Facebook’un yeni sayfası, işyerlerinin Facebook sayfaları için her hangi yeni bir özellik sunmaktan öte, çoğu markanın kafasında soru işaretleri uyandıran etkili sosyal medya kullanımını kullanıcılarına adım adım göstermeyi hedefliyor.

Facebook adına konuşma yapan bir yetkili, Facebook’un küçük ölçekli işyerlerine, müşterileri ile ilişkilerini güçlendirmeleri ve zengin bir sosyal medya deneyimi yaşatmaları konusunda yardımcı olmayı hedeflediğini; Facebook for Business’ın amacının markaların ağızdan ağıza pazarlamadan en etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak olduğunu belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*