19 Kasım 2018

Facebook Geliştiriciler İçin Para Birimi Çevirme Arayüzünü Duyurdu

Para birimleriF-ticaret balonunun patlayıp patlamadığını tartışıladursun Facebook, e-ticaret hamlelerine devam ediyor. Şirket, şimdi de mobil uygulama geliştiricilerine lokal para birimi değiştirme arayüzünü sundu. Facebook‘un ilk duyurusunu Mart ayında yaptığı ara yüz, 12 para birimini dönüştürme imkanı sağlıyor.

Facebook, özellikle oyun geliştiricilerine hazırladığı arayüze ‘deadline’ da veriyor. Buna göre geliştiricilerin bu servisi kullanmaları için 90 günleri var. Bir başka ifadeyle, arayüzün son kullanma tarihi 12 Eylül 2013 olarak belirlenmiş.

Arayüzün uygulamalara entegre edilmesinin ardından son kullanıcı adına kullanımı da oldukça kolay. Kullanıcılar uygulamalar arasında kullanacakları farklı para birimini satın alma mantığında ilerlemek durumundalar. Şöyle ki çevrilmek istenen para birimi seçildikten sonra ödeme yapılacak para birimi belirleniyor ve işlem tamamlanıyor. Bununla birlikte ne Facebook’un ne de uygulamaların, bu servisten bir komisyon alıp almayacağı ise belirtilmiyor.

Yeni arayüzün geliştiricilere sunduğu diğer imkanlar;

• Kullanımı sunulan 12 farklı para birimi, döviz kurlarının güncel durumlarına göre değerlenebilecek.

• Servis, geliştiricilere en çok çevrilen para birimi ve en çok satın alınan ürün hakkında bilgi vererek, geliştiricilerin geri dönüşüm almalarını kolaylaştıracak.

Arayüzün kullanımı hakkında örnek görsel ise şöyle:

Facebook arayuzSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*